Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

13-letnia Wiktoria Wróbel przeszła do historii IMP

źrodło: www.pzts.pl


Zaledwie 13-letnia Wiktoria Wróbel została najmłodszą medalistką w historii seniorskich Mistrzostw Polski. To przyszłość naszej dyscypliny – mówi Michał Dziubański, jeden z trenerów utalentowanej zawodniczki.

Wiktoria Wróbel, która w kwietniu skończy 14 lat, zdobywając brąz w grze pojedynczej sprawiła największą niespodziankę w 88. Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów.

Na podium w Białymstoku stanęła eliminując po drodze starsze i znacznie bardziej doświadczone zawodniczki. W ćwierćfinale pokonała jedną z faworytek Katarzynę Węgrzyn 4:2 i dopiero w półfinale zatrzymała ją Natalia Bajor, która obroniła tytuł.

Młoda tenisistka stołowa przyznała, że ten sukces był dla niej zaskoczeniem, ale przyniósł jej dużo satysfakcji. „Nie jest łatwo wygrać ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalkami. Moja forma była jednak bardzo dobra. Jestem szczęśliwa, ale wiem, że to tylko wstęp do moich sukcesów w przyszłości. Żeby je osiągać muszę dalej ciężko trenować” – podkreśliła córka trenera Longina Wróbla.

Emerytowany szkoleniowiec przyznał, że jest zaskoczony sukcesem córki, która tenis stołowy uprawia od szóstego roku życia, a wcześniej swoich sił próbowała w ziemnej odmianie tej dyscypliny.

„Medal był naprawdę dużą niespodzianką, nawet dla mnie. Nie spodziewałem się, że wśród seniorek już teraz dotrze aż tak daleko, bo medale w takiej imprezie planuje się po 12 latach treningów, a Wiktoria ćwiczy od 8 lat. Największym zaskoczeniem było zwycięstwo nad Kasią Węgrzyn” – tłumaczył Longin Wróbel.

Wiktoria Wróbel na początku trenowała w niewielkiej salce pod okiem taty w Łasku, a następnie z trenerami Michałem Dziubańskim i Piotrem Szafrankiem w Centralnym Ośrodku Szkolenia PZTS w Gdańsku. Wcześniej, jako młodziczka zdobywała tytuły w mistrzostwach Polski kadetek oraz zajęła 12. miejsce w mistrzostwach świata do lat 15.

W opinii Michała Dziubańskiego sukces w Białymstoku potwierdził ogromny talent Wiktorii oraz dobre prowadzenie zawodniczki przez trenera Longina Wróbla, który wychował mistrzów kraju, m.in. Patryka Chojnowskiego i Tomasza Lewandowskiego.

„Kroczek po kroczku robi postępy w swojej karierze. Powinniśmy się cieszyć, że mamy taką zawodniczkę, która w przyszłości będzie mogła zastąpić nasze obecne olimpijki. Wiktoria Wróbel już na zawodach młodzieżowych pokazywała, że potrafi wygrywać ze starszymi od siebie rywalkami. Wyróżnia ją charyzma, która cechuje dobrych zawodników, mocno w siebie wierzy, co w połączeniu z umiejętnościami i talentem daje sukcesy” – ocenił.

Michał Dziubański dodał, że już teraz cechuje ją dobre wyszkolenie techniczne, ale – jak mówił – najbardziej zaimponowała mu odwaga Wiktorii.

„Jest bardzo odważna. Grając na dwóch stołach, przy pełnych trybunach w tym wieku nie jest łatwo. Ale ona na takich imprezach czuje się, jak ryba w wodzie, co świadczy o jej mentalności. Porównuję ją do tenisistek ziemnych, które w wieku 16 czy 17 lat świetnie radzą sobie w turniejach ATP” – wskazał.

Zaznaczył, że teraz najważniejsze jest dalsze mądre prowadzenie utalentowanej tenisistki stołowej, bo – jak mówił – droga do tego, gdzie obecnie jest Natalia Partyka, Li Qian, Katarzyna Grzybowska-Franc, czy Natalia Bajor jest jeszcze daleka.

„Potencjał i perspektywy Wiktorii są ogromne, ale trzeba dalej rozsądnie i mądrze ją prowadzić. Trzeba pamiętać, że wciąż jest bardzo młoda. To bez wątpienia przyszłość naszej dyscypliny, ale musimy być bardzo ostrożni i nie zachłysnąć się sukcesem z Białegostoku” – podkreślił Michał Dziubański.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Marek Rzemek / 3.03.2020

Longin, składam gratulacje i życzenia dalszego ciągu – piętnastoletnia Ilona Vostova – Uhlikova była mistrzynią Europy seniorek …
Bądż jednak cierpliwy
Ukłony
M.Rzemek

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku