<

60. MEKIJ: juniorki awansowały do ćwierćfinału

Polskie juniorki awansowały do ćwierćfinału turnieju drużynowego 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. W 1/8 finału wygrały z Francją 3:1. O awans do ósemki walczą jeszcze juniorzy i kadeci.

Znakomicie spisała się Julia Ślązak, która zwyciężyła w dwóch pojedynkach po 3:0. Trzeci punkt zdobyła Julia Szymczak. Jutro Polki o medal zagrają z Azerbejdżanem.

Szansę na awans do ćwierćfinału mają jeszcze dwa polskie zespoły – juniorzy, którzy w barażu pokonali Portugalię 3:2, teraz grają z Belgią, a kadeci ze Słowacją.

Poza czołówką znalazły się tylko kadetki. Najpierw w meczu barażowym przegrały z Litwą 2:3, zaś następnie w spotkaniu o miejsca 17-24 uległy Serbii 0:3.

Wyniki

juniorki – 1/8 finału
Polska – Francja 3:1
Julia Ślązak – Nolwenn Fort 3:0 (9,9,9)
Anna Węgrzyn – Lucie Gauthier 0:3 (-16,-6,-10)
Julia Szymczak – Romane Le Scour 3:1 (-8,7,6,5)
Julia Ślązak – Lucie Gauthier 3:0 (7,7,7)

kadetki – baraże
Polska – Litwa 2:3
Zuzanna Gaworska – Kornelija Riliskyte 1:3 (-14,9,-7,-8)
Elżbieta Kwiatkowska – Emilija Riliskyte 3:1 (5,8,-9,5)
Zuzanna Gaworska/Elżbieta Kwiatkowska – Kornelija Riliskyte/Emilija Riliskyte 3:0 (7,8,8)
Elżbieta Kwiatkowska – Kornelija Riliskyte 1:3 (11,-8,-10,-12)
Zuzanna Gaworska – Emilija Riliskyte 0:3 (-8,-9,-9)

juniorzy
Polska – Portugalia 3:2
Artur Grela – José Pedro Lacado Francisco 0:3 (-13,-3,-8)
Kamil Nalepa – Vitor Amorim 3:0 (7,6,11)
Przemysław Walaszek – Jose Magalhaes 3:1 (6,-4,3,4)
Kamil Nalepa – José Pedro Lacado Francisco 1:3 (-6,-5,9,-6)
Artur Grela – Vitor Amorim 3:2 (6,-8,-8,9,8)

kadetki – o miejsca 17-24
Polska – Serbia 0:3
Elżbieta Kwiatkowska – Radmila Tominjak 1:3 (-5,6,-8,-9)
Katarzyna Królikowska – Reka Bezeg 1:3 (-5,5-3,-11)
Elżbieta Kwiatkowska/Katarzyna Królikowska – Radmila Tominjak/Danijela Karkusova 1:3 (-5,6,-8,-1)

Partner Polskiego Związku Tenisa Stołowego

Partner sprzętowy

Odnośniki zewnętrzne

1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – oficjalna strona turnieju
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – wyniki szczegółowe
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (piątek)
5. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (sobota)
7. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (niedziela)
9. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (poniedziałek)
11. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (wtorek)