<

Liga Mistrzów: świetny występ Mistrza Polski Dartomu Bogorii

Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Maz. wygrał dziś swój pierwszy mecz w obecnej edycji Champions League i ma szansę dalej grać w europejskich pucharach – w Pucharze ETTU.

Drużyna trenera Tomasza Redzimskiego pokonała rewelacyjnie spisujący się dotychczas Sporting Clube De Portugal 3:0. Portugalczycy do tej pory mieli 3 zwycięstwa i tylko 1 porażkę z broniącym tytułu TTC Fakel Gazprom.

W czwartkowy wieczór znakomicie zagrała cała 3 zawodników Mistrza LOTTO Superligi. Pewne zwycięstwo odniósł Chuanxi Han, kryzys przełamał Daniel Górak, a Pavel Sirucek obronił meczbola w 3 secie z Quadri Aruną doprowadził do stanu 1:2, potem, wygrał 2 następne sety i triumfował 3:2.

W dzisiejszym spotkaniu rolę rezerwowego, pod nieobecność Michała Bańkosza, pełnił 11-letni Miłosz Redzimski.

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. czeka jeszcze 20 grudnia mecz na wyjeździe z AS Pontoise Cergy. Stawką będzie 3 miejsce w grupie i awans do Pucharu ETTU.