Li Qian (KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg) prowadziła w dzisiejszym finale 3:0 w setach i zanosiło się na kolejne łatwo odniesione zwycięstwo w decydującym spotkaniu. Tymczasem Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew) była lepsza w trzech kolejnych setach i doprowadziła do remisu. W 7 secie „Mała” wygrała do 5.
Podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka dopiero 5 raz uczestniczyła w Mistrzostwach Polski. Do tej pory zwyciężała w 2009, 2011, 2012 i 2016 roku, a więc jeszcze nie przegrała żadnego meczu w IMP.
W zeszłorocznym finale pokonała Natalię Partykę 4:0, wcześniej ani razu nie straciła więcej niż jednego seta. Z Katarzyną Grzybowską-Franc grała o złoto w 2011 roku w Białymstoku i wtedy Li Qian zwyciężyła 4:1.
W Częstochowie brązowe medale wywalczyły grająca na co dzień w czeskim Hodoninie Natalia Partyka i zawodniczka częstochowskiego BEBETTO AZS AJD Roksana Załomska.
Roksana Załomska zdobyła jako jedyna 3 medale 85 IMP, a więc była na podium w każdej konkurencji. Srebro zdobyła w deblu z Katarzyną Ślifirczyk i w mikście z Szymonem Malickim.
Roksana jest wychowanką Koszalinianina Koszalin podobnie jak Jakub Dyjas. Później grała w drużynach z Krakowa, Lidzbarka Warmińskiego, Gniezna, Tarnobrzega, Polkowic i teraz gra pierwszy sezon w Częstochowie.
Li Qian – Katarzyna Grzybowska-Franc 4:3 (8,5,8,-2,-7,-7,5)
1. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – komunikat organizacyjny
2. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – lista uprawnionych do startu
3. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – program minutowy
4. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – komunikat techniczny
5. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – gra pojedyncza seniorek
6. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – gra pojedyncza seniorów
7. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – gra podwójna seniorek
8. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – gra podwójna seniorów
9. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów – gra mieszana
Komentarz redakcji: z cyklu jak ograć Li Qian? Nie pamiętam jakigoś ważniejszego turnieju, by Li Qian przegrała z Katarzyną Grzybowską, bądź Natalią Partyką. A bez gry na obronę nie ma szans, by zaistnieć w Europie nie mówiąc już o świecie. Kiedy zrozumiemy, że trzeba szkolić obrończynie, by się przebić do czołówki? Kiedy zrozumiemy, żeby ogrywać dobre obrończynie trzeba je mieć na co dzień? Ażeby je mieć trzeba je szkolić. Ażeby je szkolić trzeba chcieć i umieć to robić. I koło się zamyka. I tak od 30 lat. Szkoleniowy zaścianek.
Z.S
źródło: www.pzts.pl
Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej
Dodaj komentarz