18-letni Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) pokonał w finale 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom) 4:2. Dla Kulczyckiego to pierwszy w karierze seniorski tytuł w mistrzostwach kraju.

Losy złotego medalu w Hotelu Arłamów rozstrzygnęły się w sześciu setach. Nastoletni Kulczycki był bliski wygrania spotkania 4:0, jednak zarówno w drugim jak i piątym secie nie wykorzystał sporej przewagi. W drugiej odsłonie syn byłego trenera Gorzovii Gorzów Wielkopolski Szymona Kulczyckiego wygrywał 10:8, a w piątej partii prowadził 9:5. W obydwu przypadkach w końcówce lepiej zaprezentował się jednak Floras, który wygrał drugiego i piątego seta.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się zdobyć medal mistrzostw Polski i to jeszcze złoty. Jest to mój pierwszy krążek wywalczony w grze pojedynczej – mówił uradowany po finałowym pojedynku Samuel Kulczycki.

W niedzielę zawodnik występujący na co dzień w niemieckiej Bundeslidze i w turniejach indywidualnych w naszym kraju reprezentujący barwy Dekorglassu Działdowo rozegrał dwa trudne pojedynki. Oprócz finałowej wygranej nad Robertem Florasem, Samuel Kulczycki pokonał także Patryka Chojnowskiego z AZS-u AWFiS Gdańsk.

– Zagrałem dzisiaj dwa zacięte spotkania. Cieszę się z porannej wygranej nad Patrykiem Chojnowskim. W finale miałem piłki na zwycięstwo 4:1, jednak w piątym secie prowadząc 9:5 „odleciałem” już głową. Na szczęście w ostatnim secie zdołałem się pozbierać i wygrać – dodaje nowo kreowany mistrz Polski w grze pojedynczej.

Oprócz Kulczyckiego i Florasa na podium w grze pojedynczej staną także Patryk Chojnowski i Miłosz Redzimski, którzy z Arłamowa wyjadą z brązowymi medalami.

W historii Indywidualnych Mistrzostw Polski, który rozgrywane są od 1933 roku, najwięcej mistrzowskich tytułów w grze pojedynczej posiada nieżyjący już Andrzej Grubba, który triumfował dwunastokrotnie. Jeden tytuł mniej na swoim koncie ma Lucjan Błaszczyk.