Gorący news

 Komunikat Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny lato (29.07 – 07.08.2021): tutaj 

Sala wrze

 

 

<

A co tam….

Trochę przewietrzyłem w swoim sklepie i na archiwalnej stronie www.time-out.pl.

A co tam.

Daję oficjalnie na stronę skrócony ping-pongowy życiorys.

Żebyście Państwo mieli poczucie, że portal prowadzi osoba, która coś tam przeżyła i doświadczyła.


O Zbyszku Stefańskim:
Zbigniew Stefański jest związany z tenisem stołowym od blisko 40 lat.

Swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w wieku 14 lat, a jego pierwszym treenrem był Józef Kaczyński. Szukając klubu natknął się na terenie AWF-u w Gdańsku na Leszka Kucharskiego, który mu powiedział, gdzie można zacząć trenować (ówczesna szkoła Podstawowa nr.35 w Gdańsku).
Absolwent AWF w Gdańsku ze specjalnością tenis stołowy. Jest posiadaczem dyplomu trenera II klasy i dyplomu magistra wychowania fizycznego ( w Niemczech jest posiadaczem A Lizenz).
Zawodnik i trener AZS AWF Gdańsk w latach jego największej świetności.
Na początku lat 90-tych jako trener 1 zespołu AZS AWF Gdańsk zdobył dwukrotnie wicemistrzostwo Polski w ligowej rywalizacji.
Jako zawodnik za swój największy sukces uważa zdobycie brązowego medalu w singla na MP juniorów w Zawierciu w 1984 roku. A to wszystko po niespełn 3 latach od rozpoczecia treningów. Na tych samych mistrzostwach zdobył też z kolegami z drużyny AZS AWF Gdańsk (Piotr Frąckowiak, Grzegorz Nurzyński, Wojtek Błażek) brązowy medal w turnieju drużynowym.
Poza tym to były członek kadry narodowej juniorów oraz seniorów (kadra B).

To też Akademicki Mistrz Polski juniorów w singla i w kategorii młodzieżowca wraz z Andrzejem Biziorkiem.

To również Mistrz Polski Nauczycieli (1990?), które były rozgrywane w Starogardzie, a nagrodę osobiście wręczał sam Andrzej Grubba (no długi – gratuluję…)
Zawodnik Extraklasy i I ligi tenisa stołowego w Polsce.Czynną karierę zawodniczą zakończył w wieku 20 lat po odejściu Jurka Grycana i przejęciu przez Tadeusza Klimkowskiego jego funkcji. Co w krótkim czasie doprowadziło do rozpadku młodej, perspektywicznej grupy zawodniczej.
Jako zawodnik w Niemczech grał w meczach od II Bundesligi w dół.
Jednak już w wieku 20 lat zdecydował się na zajęcie pracą trenerską w klubie AZS AWF Gdańsk.
Jako trener tego klubu zdobył na MP ok. 100 medali w różnych kategoriach wiekowych.
Po rozstaniu z tym klubem stworzył od podstaw klub UKS „Skoczek” w Sopocie, który istnieje do dziś. Za największy sukces tego okresu (1994-1998) uważa zdobycie (w warunkach urągających wszelkim standardom) przez Bogumiłę Hall i Małgosię Makowską brązowego medalu na DMP młodziczek, III miejsce Karoliny Słowik na OTK kadetek, IV miejsce Bogumiły Hall na turnieju Przeglądu Sportowego i V miejsce w DMP kadetek.
W latach 90-tych trener (razem z śp. Andrzejem Kawą)nowo wtedy powstałego ośrodka przygotowań olimpijskich w Gdańsku.

Jako ciekawostkę można odnotować, że pracował za 2 (4?) okładziny miesięcznie, które jeszcze musiał sprzedać.

Były trener kadry narodowej praktycznie wszystkich kategorii młodzieżowych w Polsce.
Dwukrotnie uczestniczył jako trener kadry narodowej w ME juniorów i kadetów (Grenada, Ljubliana). Za swój największy sukces tego okresu i całej swojej karierze uważa zdobycie przez Anię Januszyk złotego medalu ME (Grenada) w debla wraz z Petrą Fichtinger.
Pomógł też Ani Januszyk w przygotowaniach do MMP w Gdańsku, które zaowocowały brązowym medalem w singla.
Dwukrotnie był uczestnikiem – raz jako zawodnik, raz jako trener główny – Akademickich Mistrzostw Świata.
W swojej karierze miał zaszczyt i przyjemność pracować z takimi zawodnikami jak: Lucjan Błaszczyk, Piotr Szafranek, Tomasz Krzeszewski, Michał Dziubański, Ania Januszyk, Jarosław Tomicki i z wieloma, wieloma innymi.
W 1998 roku wyjechał do Niemiec, gdzie z kontynuuje pracę trenerską.
Najpierw przez 8 lat pracował jako trener główny Post SV Muhlhausen i równocześnie jako trener główny najlepszego z podokręgów landu Turyngia.
Od 01.10.2007 prowadzi w Niedersachsen własną szkołę tenisa stołowego.
A od roku 2017 podjął pracę w Niemczech jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej.
Po 22 latach pracy w Niemczech jako trener ma w swoim dorobku ok.200 medali z mistrzostw województwa, Strefowych Mistrzostw Niemiec (m.in 4 złote medale) i Mistrzostw Niemiec (8 medali w tym jeden złoty).
Czterech z jego zawodników/czek zakwalifikowało się do minikadry (w kat. skrzatów) Niemiec.

Następni czekają w kolejce.
A 3 zawodników/czek zakwalifikowało się do kadry Niemiec kadetów i juniorów.
Ważniejsze osiągnięcia tego okresu to:
1. Awans I zespołu PSV Muhlhausen z IV ligi do II Bundesligi
2. Awans w roku II zespołu PSV Muhlhausen z VI ligi do III ligi niemieckiej złożonej z wychowanków klubu, bądź z zawodników trenujących we wspólnym systemie treningowym
3. Uczestnictwo 3 zawodników w prestiżowym turnieju TOP 16 Niemiec, gdzie gra 16 najlepszych zawodników tego kraju w danej kategorii wiekowej – najlepszy wynik to 7 miejsce w Niemczech
4. Uczestnictwo 6 zawodników w prestiżowym turnieju TOP 12, gdzie gra 12 najlepszych zawodników tego kraju w danej kategorii wiekowej – najlepszy wynik to 5 miejsce w Niemczech
5. Wielokrotny udział jego zawodników w TOP 48 (najlepszy wynik to 5 miejsce w Niemczech), Drużynowych Mistrzostwach Niemiec (najlepszy wynik to 2 miejsce w Niemczech), Klubowych Mistrzostwach Niemiec (najlepszy wynik to 7 miejsce), Szkolnych Mistrzostwach Niemiec (1 miejsce w Niemczech)
6. Jeden złoty, 2 srebrne, 2 brązowe medale jego wychowanków w drużynowych mistrzostwach Niemiec
7. Jeden złoty i 1 srebrny w indywudualnych mistrzostwach Niemiec skrzatów
8. 9 miejsce Faustyny Stefańskiej na Euro Mini Champs w 2019 roku
W Niemczech miał i ma okazję współpracować i uczyć się tenisowego abecadła od najlepszych trenerów pracujących w tym kraju. Z Polską utrzymuje żywe kontakty m.in organizując międzynarodowe obozy sportowe na terenie Polski, prowadząc portal internetowy www.time-out.pl, czy sprzedając produkty do tenisa stołowego za pomocą sklepu internetowego www.ustefiego.pl.
W czasie miał okazję trenować poznać i pracować z wieloma wybitnymi postaciami polskieg, europejskiego i światowego tenisa stołowego:m.in z Andrzejem Grubbą, Leszkiem Kucharskim, Andrzejem Jakubowiczem, Jurkiem Grycanem, Andrzejem Kawą, Grzegorzem Nurzyńskim, Michałem Dziubańskim, Markiem Chrabąszczem, Ralfem Hamrikiem (trenerem roku w Niemczech w roku 2002), Dirkiem Wagnerem (szefem Borusii Duesseldorf), i wieloma, wieloma innymi.
A w swojej już przeszło 32-letniej karierze trenerskiej siedział na ławce trenerskiej i coachował przeciwko lub dla takich m.in zawodników jak: Jan-Owe Waldner, Eric Lindh, Joergen Persoon (to na meczach Superligi i na MMP Polski), Jindrzich Pansky, Millan Orlovski, Dmitrij Ovtcharov, Petrissa Solja…
W swojej pracy stara się udowadniać, że tenis stołowy to wielka szkoła charakteru i droga do bycia lepszym człowiekiem.
I ciągle wierzy, że najlepsze lata trenerskie jeszcze przed nim.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku