Gorący news

 Komunikat Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny lato (29.07 – 07.08.2021): tutaj 

Sala wrze

 

 

<

AME: złoto Wałbrzycha, srebro Częstochowy

źródło: www.pzts.pl
Znakomicie spisały się polskie drużyny w rozgrywanych w czeskim Ołomuńcu Akademickich Mistrzostwach Europy. Zawodnicy PWSZ Wałbrzych zdobyli złoty medal, a srebrny wywalczyły zawodniczki AJD Częstochowa. Brąz dla męskiego zespołu Akademii Leona Koźmińskiego.

W meczach finałowych Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu wygrała z Technical University of Ostrava 3:2, zaś Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie przegrała z rosyjskim Kazan Innovative University 0:3.

Punkty dla wałbrzyskiej drużyny zdobyli Robert Floras, Piotr Chodorski i Paweł Fertikowski w decydującej grze. W częstochowskim zespole w finale grały Roksana Załomska, Katarzyna Ślifirczyk i Kinga Falarz.

– Rok temu przegraliśmy finał z Rosjanami 0:3, a teraz sięgnęliśmy po 1 złoto. W składzie byli też Bogusław Koszyk i Wojciech Niedźwiedzki, a trenerem jest Tomasz Durajczyk. W Ołomuńcu rozegraliśmy 7 meczów, z który 5 wygraliśmy do zera. W grupowym z Turcją ja poniosłem jedną porażkę, a w finale wygraliśmy 3:2 – mówi Piotr Chodorski, nowy zawodnik beniaminka LOTTO Superligi Spójni Warszawa.

W ćwierćfinale pingpongiści PWSZ Wałbrzych pokonali Politechnikę Rzeszowską 3:0. Natomiast w półfinale Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa przegrała z Technical University of Ostrava 0:3 i wywalczyła brąz. W tym spotkaniu swoje mecze przegrali Antoni Witkowski, Tomasz Wiśniewski i Paweł Kozioł.

W spotkaniach o 5 miejsce zawodniczki Akademii Leona Koźmińskiego wygrały z AWF Wrocław 3:2, a tenisiści stołowi Politechniki Rzeszów pokonali Saarland University (Niemcy) 3:0.

Wyniki finałów

mężczyźni
PWSZ Wałbrzych – Technical University of Ostrava 3:2
Robert Floras – Michal Benes 3:1 (-8,8,8,5)
Paweł Fertikowski – Ondrej Bajger 0:3 (-5,-10,-15)
Piotr Chodorski – Roman Rezetka 3:1 (6,4,-9,6)
Robert Floras – Ondrej Bajger 0:3 (-7,-9,-9)
Paweł Fertikowski – Michal Benes 3:1 (6,8,-8,6)

kobiety
AJD Częstochowa – Kazan Innovative University 0:3
Roksana Załomska – Ekaterina Guseva 1:3 (-5,-11,3,-9)
Katarzyna Ślifirczyk – Anna Blazhko 1:3 (7,-9,-4,-6)
Kinga Falarz – Svetlana Mokhnacheva 0:3 (-6,-8,7,-5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku