<

Błaszczyk grał dalej, ale już nie gra

Tylko Lucjan Błaszczyk awansował do drugiej rundy turnieju Pro Tour w Chorwacji. Sztuka ta nie udała się Xu Jie, która przegrała 1-4  z mistrzynią olimpijską i trzykrotną mistrzynią świata Wang Nan. Odpadła również grająca w polskiej lidze Li Qian, która nie dała rady Rosjance Irinie Kotikhinie. Li Qian przegrała 3-4 w siódmym secie 10-12

Image

W drugiej rundzie Błaszczyk zagrał z Chińczykiem Ma Lin’em.
Błaszczyk przegrał ten mecz 2-4 (11-8, 5-11, 11-8, 6-11, 5-11, 3-11) i odpadł z turnieju indywidualnego.
Nasz zawodnik stawił opór drugiemu na liście światowej Chińczykowi. Prowadził 2-1 w setach, ale w kolejnych Ma Lin udowodnił, że nie bez powodu jest numerem dwa na świecie.

Błaszczyk pozostał jeszcze w turnieju deblowym, gdzie jego partnerem jest Chorwat Tan Ruiwu. Ich przeciwnikami w 4 rundzie eliminacji będzie para Serbów Grujic/Karakasevic. Serbowie wyeliminowali w 3 rundzie inną polską parę deblową Pietkiewicz/Szymański, którzy oprócz Błaszczyka jako jedyni dotarli tak daleko, pokonując po drodze m.in.Niemców Hilescher/Keinath