Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Certyfikaty i licencje trenerskie w Polsce…

Nie wiem jak w innych krajach, ale w Niemczech wszelkie certyfikaty i licencje trenerskie zrobione nie są akceptowane przez Niemiecki Związek Tenisa Stołowego (DTTB).

Wiem, bo sam przeszedłem ta droge.

Najczęściej trzeba zaczynać od samego dołu.

Jesli masz troche szczęścia dostaniesz tzw.licencję C.

Licencja B to już konieczność uczestniczenia w kursach i obozach.

Trwa to około 2 lata.

Nie wspominając o licencji A.

Tu już trwa to około 3-4 lat.

W moim przypadku po 10 latach pracy w Niemczech na stanowisku trenera i sukcesach na arenie niemieckiej dostałem wtedy możliwość uczestniczenia w bezpośrednim parodniowym kursie na trenera klsy A.

M.in musiałem poprowadzić 1 jednostke treningową z kadrą narodową Niemiec juniorów. Wybrano mi temat treningu, na przygotowanie miałem 1 godzinę…

Ale to są wyjątki.

Każdy kto wam mówi, że polskie licencje (i te najwyższe) są, czy muszą być akceptowane jest nieodpowiedzialnu i mówi nieprawdę.

To czysta manipulacja.

Zbyszek Stefański

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

T / 21.04.2024

Certyfikacje w Polsce to prywata i mit. Trener kadry juniorów nigdy nie nauczył nikogo grac ani nawet wybitnym zawodnikiem nie był i posadę dostał po koleżeńsku bez żadnych prk czy nawet kursu instruktora. podobnie jak J.G który co prawda jest dobrym pisarzem i w swoim programie spiął wszystko w jedno ale nigdy z młodzieżą nie pracował przynajmniej z jakimś skutkiem więc to co napisał to tylko baśnie w których jest ziarno prawdy nie poparte żadnymi wynikami. Papier wszystko przyjmie. Trener kadry kolega wce prezesa wybrany bez konkursu. Głowny trener trenerów i szkoleń kolega prezesa ponownie bez konkursu. Dopóki tak będzie żadne certyfikacje nie będą szanowane nawet w Polsce nie mówiąc już za granicą.

Z.S / 28.04.2024

Witam
Tutaj sprostowanie.
Choć pan J.G jest moim największym trenersko-człowieczym rozczarowaniem to trzeba mu oddać, że jest trenerem, który osiągał szczególnie z grupami młodzieżowymi wybitne wyniki.
Tego nie można mu odbierać.

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku