Gorący news

 Komunikat Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny lato (29.07 – 07.08.2021): tutaj 

Sala wrze

 

 

<

Choroba Wanga


Nasz reprezentant Wang Zheng Yi ma problemy z sercem. Wandzi cierpi prawdopodobnie na syndrom WPW – Wolff-Parkinson-White. Polak przejdzie specjalistyczne badania kardiologiczne, po których będzie można powiedzieć coś więcej.

Image

fot. Andrzej Nowak

Syndrom WPW może być wrodzony lub nabyty. Wrodzone schorzenie można kontrolować środkami farmakologicznymi, i jeśli Wang ma taką właśnie postać WPW to szanse na czynne uprawianie sportu pozostają. W przypadku formy nabytej sytuacja staje się trudniejsza, gdyż WPW może być – ale nie musi – oznaką problemów kardiologicznych (różnych schorzeń mięśnia sercowego).

Dlaczego jednak schorzenie to zostało wykryte tak późno? Kadra Polski przechodzi przecież specjalistyczne badania lekarskie, i PZTS powinien być w stałym kontakcie z lekarzami. O ile dobrze pamiętam, nasza kadra miała niedawno przeprowadzane badania, bodajże przed German Open, albo Polish Open. Nie wiem czy badania wykazały problemy Wanga, mam nadzieję, że nie. Jeżeli jednak wykazały, to PZTS nie zainteresował się problemem swojego zawodnika.

Ale trudno mi uwierzyć, że częste badania ani razu nie dały niepokojących wyników.

Jak podała telewizja polska przerwa Wanga potrwa co najmniej kilka miesięcy.

Co dalej z naszym kadrowiczem? Trudno powiedzieć, przynajmniej dopóki nie będą znane szczegółowe wyniki badań kardiologicznych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku