Gorący news

 Komunikat Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny lato (29.07 – 07.08.2021): tutaj 

Sala wrze

 

 

<

DME w Luksemburgu: ETTU opublikowała listę uczestników

Komentarz: nie rozumiem jak wiele lat można tolerować na stanowisku szkoleniowca Tomasza Krzeszewskiego. Jest wielu innych głodnych sukcesów polskich i zagranicznych trenerów. To już chyba prawie dekada bez żadnych spektakularnych sukcesów. Niech się jeden z drugim najpierw wykarze sukcesami z własnymi wychowankami, a potem dostąpi zaszczytu bycia trenerem kadry narodowej.
Zbyszek Stefański.

źródło: www.pzts.pl
150 zawodniczek i 176 zawodników grać będzie w hali w Luksemburg-Kirchberg w Drużynowych Mistrzostwach Europy (od 13 do 17 września). Reprezentacja Polski liczy 10 osób.

Wśród uczestników turnieju mistrzowskiego nie brakuje gwiazd tenisa stołowego, przynajmniej na skalę europejską. W polskich drużynach wystąpią (pod koniec miesiąca skład będzie zatwierdzany przez Zarząd PZTS) Marek Badowski, Jakub Dyjas, Robert Floras, Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Natalia Bajor, Katarzyna Grzybowska-Franc, Klaudia Kusińska, Li Qian i Natalia Partyka.

Polacy kilka tygodni temu wylosowali Francję, Rumunię i Ukrainę, a Polki zagrają z Francją, Rosją i Białorusią.

W składzie Francji, zaliczanych do faworytów, są m.in. Simon Gauzy (nr 4 w rankingu ETTU) i Mistrz Europy w singlu Emmanuel Lebesson (11). Rumuni zgłosili m.in. Adriana Crisana i młodzież – Cristiana Pleteę i Raresa Siposa, a Ukraińcy – Lei Kou i Yaroslava Zhmudenko, byłego zawodnika Mistrza Polski, jeszcze jako Olimpia-Unia Grudziądz.

Francuzi do zespołu kobiecego powołali m.in. Laurę Gasnier i Audrey Zarif, w składzie Rosji są Polina Mikhaylova i Mariia Tailakova, a w ekipie Białorusi zagrają m.in. znane z występów w polskiej Ekstraklasie Viktoria Pavlovich czy Daria Trigolos.

Z innych reprezentacji bardzo mocny zespół wystawiają wicemistrzowie z 2015 roku Niemcy – Dimitrij Ovtcharov (nr 1), Timo Boll (2), Ruwen Filus (8) i Bastian Steger (14). Mistrz z 2014 roku Portugalia ma w składzie Marcosa Freitasa (5), Tiago Apolonię (13) i Joao Monteiro (21). Wśród kobiet faworytkami będą Niemki, niepokonane od 3 lat – Ying Han z Siarki Tarnobrzeg (1), Xiaona Shan (2), Petrissa Solja (7) i Sabine Winter (14).

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku