Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Drugi tytuł mistrzowski Chojnowskiego. Polska wygrywa klasyfikację medalową!

źródło: www.pzts.pl


Patryk Chojnowski i Igor Misztal (klasa 10) zwyciężyli w turnieju drużynowym mistrzostw Europy niepełnosprawnych w Helsinborgu. Łącznie biało-czerwoni wywalczyli aż 18 medali w szwedzkich zawodach i wygrali klasyfikację medalową!

Chojnowski, mistrz i wicemistrz paraolimpijski, wcześniej triumfował w rywalizacji indywidualnej. Na co dzień 29-letni pingpongista jest grający trenerem drużyny superligi AZS AWFiS Balta Gdańsk, a przede wszystkim mistrzem Polski w singlu wśród pełnosprawnych.

W drużynówce wygrały także: Dajana Jastrzębska i Katarzyna Marszał (klasy 6-8).

Drugie miejsca zajęli: Natalia Partyka i Karolina Pęk (10) oraz Krzysztof Żyłka i Rafał Lis (4), a trzecie Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk (1-2), Maksym Chudzicki i Michał Deigsler (7), Marcin Skrzynecki i Piotr Grudzień (8), Marek Chybiński i Damian Fira (11).

Wcześniej w grze pojedynczej, poza Chojnowskim, zwyciężyły: Dorota Bucław (1) i Partyka (10), która w igrzyskach paraolimpijskich występuje od 2000 roku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku