Gorący news

<

Dwa zwycięstwa i remis

Zwcięstwo drużyny Bartosza Sucha, zwycięstwo i remis drużyny Lucjana Błaszczyka. Takie rezultaty padły w zakończonej dzisiaj kolejce 1. Bundesligii.

Image

6-1 wygrała drużyna Bartka – Borussia Duesseldorf z ostatnim w tabeli zespołem TSV Schwalbe Tündern.

Bartek rozegrał jeden mecz singlowy przeciwko Marcowi Duranowi i wygrał go suwerennie 3-1. W grach deblowych Polak nie grał.

Nasz numer jeden Petr Korbel nabawił się kontuzji podczas ostatniego spotkania i nie był w pełni sił. Ustaliliśmy, że w przypadku wygranych dwóch debli przez nas, Korbel nie miał grać gier pojedynczych. Jednak bez względu na wynik debli ja i tak miałem wystąpić w meczu. W poprzednim spotkaniu nie zagrałem, pomimo bardzo wysokiej formy i solidnego treningu, więc teraz byłem bardziej zdenerwowany. Widać to było podczas pierwszego seta, w którym zagrałem słabo, miałem problem z odbiorem serwu i ogólnie zbyt bojaźliwie grałem. Przełamałem się jednak dość szybko i w kolejnych setach to ja byłem górą –powiedział Bartek.

Dzięki temu zwycięstwu, drużyna Bartka dalej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Bundesligii.

Drużyna Błaszczyka natomiast rozegrała w ten weekend dwa mecze. Sobotni mecz przeciwko TSV Schwalbe Tündern Grenzau wygrało 6-4, a Lucek wygrał zarówno debla jak i jedną grę pojedynczą. W drugiej grze spotkania Polak minimalnie przegrał 13-11 w 7 secie z Ovtcharovem.

W niedzielnym spotkaniu drużyna Błaszczyka zremisowała 5-5 z TTC Frickenhausen. Dla Grenazu mecz ułożył się pechowo: przegrał 4 pierwsze gry, w tym 3 gry w piątym secie. Lucjan przegrał swoje pojedynki z Bastianem Stegerem oraz Ma Wenge.

Pomimo remisu drużyna Błaszczyka zajmuje 2 miejsce w tabeli, zaraz za drużyną Bartka Sucha.

TSV Schwalbe Tündern – TTC Zugbrücke Grenzau  4-6

Monteiro / Duran – Blaszczyk / Pavelka 0-3 (5:11, 2:11, 8:11)
Ovtcharov D / Pistej – Cheung / Fejer-Konnerth 0-3(8:11, 8:11, 7:11 )
Ovtcharov D – Cheung 1-3 (9:11, 8:11, 14:12, 7:11)
Monteiro – Blaszczyk 0-3 (5:11 , 2:11 , 8:11)
Pistej – Pavelka 3-0 (11:4 , 11:9 , 11:7)
Duran – Fejer-Konnerth 0-3 (6:11 , 9:11, 9:11)
Ovtcharov D – Blaszczyk 3-2 (12:10, 9:11, 5:11, 11:9, 13:11)
Monteiro – Cheung 3-1 (6:11, 12:10, 12:10, 11:6)
Pistej – Fejer-Konnerth 3-0 (11:8 , 11:6, 11:5)