Gorący news

Nowy sklep www.ustefiego.pl już do Państwa dyspozycji!

Nowy sklep

<

ETTU Cup: Chartres ASTT zagra w finale z Dekorglassem

źródło: www.pzts.pl

Tenisiści stołowi francuskiego Chartres ASTT będą przeciwnikami Dekorglassu Działdowo w finale Pucharu ETTU. W rewanżowym meczu półfinałowym zespół z Chartres pokonał u siebie Istres Tennis de Table 3:2.

Dwa punkty dla gospodarzy zdobył w niedzielnym spotkaniu Alexandre Robinot, a jeden Romain Lorentz. Pierwszy mecz półfinałowy wygrali 3:0 również zawodnicy Chartres ASTT i to oni awansowali do finału.

Zespół z Chartres był zdobywcą Pucharu ETTU w 2011 roku. Pingpongiści Dekorglassu, którzy w półfinałowym dwumeczu pokonali Vaillante Sports Angers, będą rywalizowali o to trofeum po raz pierwszy. Klub z Działdowa jest debiutantem w europejskich rozgrywkach.
Trener Piotr Kołaciński powiedział PAP, że Dekorglass podchodzi do finałowego rywala z respektem, ale bez kompleksów. – Doceniamy jego klasę, ale też jesteśmy świadomi własnego potencjału – dodał.
Polski szkoleniowiec przypomniał w rozmowie z PAP, że w składzie ekipy z Chartres są zawodnicy doświadczeni i znani od lat na arenie międzynarodowej – Austriak Robert Gardos i Szwed Paer Gerell, a także obecny mistrz Francji Alexandre Robinot.
Jak mówił, finał Pucharu ETTU ma odbyć się w maju, ale nie ustalono jeszcze dokładnych terminów dwumeczu. Jego zdaniem, zwyczajowo gospodarzem meczu rewanżowego jest drużyna wyżej notowana w rankingu, czyli decydujące starcie powinno odbyć się w Działdowie.
– Przygotujemy się optymalnie, zagramy z pełnym sercem i wielką determinacją o to, żeby odnieść jak najlepszy wynik – zapewnił.
Kołaciński zaznaczył, że jest za wcześnie, by mówić, którzy z jego zawodników zagrają w tych spotkaniach. Przyznał jedynie, że w składzie na pewno znajdą się: Słowak Wang Yang, Czech Jiri Vrablik i Paweł Fertikowski. – Myślę, że dołączy któryś z Azjatów, czyli będzie to Wong Chun Ting albo Kenta Matsudaira – mówił.

Wynik rewanżowego meczu półfinałowego Pucharu ETTU: Chartres ASTT – Istres Tennis de Table 3:2;
pierwsze spotkanie 3:0

Paer Gerell – Konstantinos Papageorgiou 1:3

Alexandre Robinot – Li Ping 3:0

Robert Gardos – Paul Gauzy 2:3

Romain Lorentz – Li Ping 3:0

Alexandre Robinot – Konstantinos Papageorgiou 3:0

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku