<

Finał gier pojedynczych seniorek – na żywo z Rzeszowa

Xu Jie przeciwko Natalii Partyce.

Image

Pierwszy set: jako ciekawostkę odnotujmy, że trenerami obydwu pań są panowie – ojciec i syn – Pietkiewicz, Maciej Pietkiewicz trenował także rano z obiema zawodniczkami.
Mecz rozpoczął się od minimalnego prowadzenia Xu Jie, Natalia wyrównała jednak szybko na 2:2 i objęła prowadzenie, teraz 3:3.
8:4 dla Xu Jie, która wygrywa tego seta do 4 właśnie.

Drugi set: 1:1, być może łatwiej gra się Xu Jie, która ma już za sobą jeden mecz, Natalia dopiero powoli rozgrzewa się do gry. 3:2 dla Xu Jie.
6:2 dla bardziej doświadczonej zawodniczki, Natalia odrabia straty: 6:3, ale nadal 7:4 dla Xu Jie.
9:5 dla Xu Jie, 9:6.
Xu Jie nie daje sobie odebrać prowadzenia i wygrywa tego seta do 8.

Trzeci set: ponownie prowadzi Xu Jie 2:1. 3:2.
Natalia już rozgrzana, walczy o punkty, nadal jednak prowadzi Xu Jie: 6:3.
7:5 dla Xu Jie, Natalii nie udaje się wyrównać, Xu Jie zdobywa kolejne punkty: 8:6.
Tym razem Natalia wyrównuje na 8:8, Xu Jie od tytułu mistrzowskiego dzielą zaledwie 2 punkty tego seta+ jeden set.
Xu Jie wygrywa tego seta do 8.

Czwarty set: 4:1 prowadzi Natalia. 6:2 dla Natalii Partyki, mecz zaczyna się robić coraz bardziej  interesujący. 6:5 dla Natalii. Xu Jie po bardzo ładnej wymianie piłek traci kolejny punkt: 8:6 dla Natalii. Xu Jie udaje się wyrównać na 8:8, czas dla Natalii.
10:8 dla Xu Jie, która wygrywając tego seta do 8 zostaje mistrzynią Polski, GRATULACJE!