<

Grenzau i Jülich wygrywają

W zakończonych już spotkaniach niemieckiej Bundesligii kluby Lucjana Błaszczyka i Jakuba Kosowskiego wygrały swoje spotkania.

Image

O ile wygranej Grenzau z Błaszczykiem w składzie należało się spodziewać, to 2 punkty zdobyte przez Jülich są sporą niespodzianką.

TTC Zugbrücke Grenzau pokonało TTF LIEBHERR Ochsenhausen 6-3, a Lucjan Błaszczyk zdobył jeden punkt wygrywając z Rumunem Adrianem Crisanem. W pierwszym pojedynku uległ jednak Dimitrowi Mazunovowi 1-3. Jak na razie Lucjan może wykazać się niezłym bilansem 9 zwycięstw przy 5 porażkach.

Do niespodzianki doszło natomiast w pojedynku kandydata do spadku TTC SIG Combibloc Jülich z TTV Gönnern. W składzie zespołu z Gönnern nie wystąpił Timo Boll, co osłabiło zespół.

Wiedzieliśmy, że Timo nie zagra w meczu z nami, ale jeden zawodnik nie wygrywa meczu. Podczas nieobecności Bolla, przy sprzyjających okolicznościach mogliśmy pokusić się o zdobycie punktu lub dwóch. Pomogło nam to, że nasz numer jeden – Lars Hielcher, kontuzjowany od ponad pół roku, wziął tabletki przeciwbólowe, zastrzyk i wystąpił w meczu. Jego obecność przy stole dodała nam wiary w zwycięstwo – skomentował Jakub Kosowski.

Lars Hielscher wygrał swój pierwszy pojedynek z Grujicem. Swoje pierwsze gry wygrali także Freitas i Kosowski, i do przerwy goście prowadzili 4-2.

Byłem spokojny o wynik pierwszego  spotkania. Do tej pory większość pojedynków z nim udawało mi się wygrać. Mecz był jednak bardzo zacięty, i wynik 3-0 nie oddaje tego, jak było mi trudno wygrać tę grę –powiedział po grze Jakub Kosowski.

Po przerwie nadzieje gospodarzy rozbudził niezawodny weteran Jörg Rosskopf, który łatwo pokonał Hielschera. Co najmniej remis drużynie z Jülich zapewnił Japończyk Kishikawa, pokonując Grujica. Do drugiej, ostatniej partii podeszli Freitas i Kosowski. Freitas nie sprostał zawodnikowi z Gönnern przegrał 1-3 ze Stefanem Mengelem, dla którego był to pierwszy punkt zdobyty w tej elitarnej lidze. Przy stanie 5-4 dla Juelich to Kosowski musiał rozstrzygnąć losy meczu:

Wygrałem gładko pierwszego seta. W drugim przegrywałem już 5-10, ale nie odpuściłem. Wygrałem tego seta 12-10 i myślę, że to dało mi psychiczną przewagę nad moim przeciwnikiem. W trzecim secie prowadziłem 5-0, ale nie udało mi się zachować tej przewagi do końca i znów zrobiło się nerwowo. W secie czwartym, po początkowym prowadzeniu zrobiło się 8-8. Zdobyłem jednak 2 punkty i miałem 2 piłki meczowe. Nie udało mi się co prawda wykorzystać tej pierwszej, ale ważne, że drugą wykorzystałem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, ja ze swojej gry też. Oby więcej takich zwycięstw!

Kosowki może się pochwalić bilansem 5 zwycięstw przy 6 porażkach.

Drużyna naszego trzeciego Polaka w Bundeslidze, Bartosza Sucha – Borussia Duesseldorf, rozgrywa swój mecz dzisiaj wieczorem. Polak tym razem nie wystąpi w meczu,  jego miejsce zajmie Danny Heister.