Gorący news

 Komunikat Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny lato (29.07 – 07.08.2021): tutaj 

Sala wrze

 

 

<

II OTK seniorów – dzień pierwszy

Jako mieszkaniec Zawiercia mam przyjemność po raz kolejny obserwować najlepszych seniorów w kraju. Oto ciekawostki z dzisiejszego dnia.

Image

Niestety zabrakło numer jeden tego turnieju – "Wandżiego", jak wiadomo z wcześniejszego artykułu Wang ma problemy zdrowotne.

Jeżeli chodzi o same pojedynki turniejowe to odbyło się dzisiaj wiele ciekawych spotkań. Najważniejsze, że zawodnicy są w większości bojowo nastawieni, i rzadko zdarzało się, że ktokolwiek odpuszczał swoje partie.

Natomiast seniorki grały jakby pod przymusem, czekając tylko kiedy będzie można już skończyć … Za co nie można winić już tylko działaczy, ale trzeba także odpowiednio motywować zawodników – osobiście jestem zdania, że "z niewolnika nie zrobisz pracownika ".

Pokazano dzisiaj chyba "tylko" dwie żółte kartki. Pierwszą – za rzut rakietką na stół, a drugą za podniesienie stołu po przegranej. Dla kibiców ( których w Zawierciu nie brakuje ) ciekawe są także różnorodne komentarze zawodników podczas gry. Komentarze typu : "Nie trzep się tak, tutaj nie jest zimno".

Turniej odbywa się bez niespodzianek. Swoje grupy dość pewnie wygrywali Marcin Kusiński i Tang Yu. Natomiast na drugim miejscach uplasowali się Jakub Perek i Piotr Chmiel. Miejsca w turnieju głównym przez baraże, po ciężkich walkach zapewniali sobie : Daniel Artur , Karol Szotek , Filip Szymański , Xu Wenliang.

Dopiero na zakończenie dnia sporą niespodziankę sprawił aktualny Mistrz Polski, gracz pierwszej Bundesligii – Jakub Kosowski, który uległ po 7 setowym boju (11-5 w siódmym secie) wcześniej wspomnianemu Danielowi Arturowi. Uważam, że " Kosa " nie przegrał tutaj tylko przez dobrą grę " Lamy ", ale także dlatego, że popełniał wiele niewymuszonych błędów w odbiorze i pierwszych piłkach. Ale pamiętajmy, że to właśnie w Zawierciu Kuba zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski, więc może i dobrze, że dał szansę innym :).

Już jutro odbędą się mecze turnieju głównego i dodatkowego. Czekamy na ciekawe pojedynki.

Marcin Piotrowski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku