<

II OTK seniorów – dzień drugi

Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek i nieoczekiwanych rezultatów. Przedstawiam najciekawsze wydarzenia drugiego dnia zawodów.

Image

Już w grach ćwierćfinałowych odpadło trzech zawodników, którzy zapewnili sobie awans bezpośrednio z fazy grupowej. W pierwszym ćwierćfinale drugie zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem odniósł Artur Daniel, który pokonał zawodnika Odry Głoski Księginice – Marcina Kusińskiego 4:3 ( 11-9 w siódmym secie ! ). W następnych ćwierćfinałach zwyciężali Piotr Chmiel z Filipem Szymańskim 4:2 oraz Karol Szotek z Jakubem Perkiem 4:2. W czwartym ćwierćfinale zmierzyli się dwaj Chińczycy Xu Wenliang i Tang Yu. To właśnie ten drugi był uznawany za faworyta, ale nieoczekiwanie coraz lepiej grał Xu i to on wygrał spotkanie 4:1.

Gry półfinałowe i finałowe :

Półfinały mężczyzn

Artur Daniel – Piotr Chmiel

Mogłoby się zdawać, że zestawienie tego półfinału to przypadek. Ale forma jaką prezentowali w tym turnieju obaj zawodnicy była świetna. Ten mecz jednak nie był emocjonujący dla kibiców, gdyż zdominowany został całkowicie przez Piotrka. Od początku spotkania Chmiel narzucił swój styl,a dzięki agresywnej i efektownej grze wygrał pewnie 4:0.

Karol Szotek – Xu Wenliang

Jak wspominałem wcześniej – w miarę trwania turnieju Xu grał coraz lepiej. Pierwszy set wygrany w końcówce należał do Chińczyka. W drugim secie Karol potwierdził, że od początku turnieju gra bardzo dobrze, wygrywając 12:10. Natomiast w następnych trzech partiach dobry blok i rotacyjna gra Szotka nie pomogły wygrać z szybkością i agresywnym forhendem Wenlianga.

W półfinałach kobiet Magda Cichocka pokonała Darię Łuczakowską, natomiast Yang Xin wyeliminowała Paulinę Narkiewicz.

Finał mężczyzn

Piotr Chmiel – Xu Wenliang

W ostatniej grze turnieju mężczyzn zabrakło chyba trochę agresywności i dobrej taktyki Piotrka. Zwycięzcą turnieju został Chińczyk. Od początku utrudniał grę dobrą grą przy siatce i agresywnym forhendem. Szczególne problemy Polaka objawiały się w bloku backhandowym. Chmiel zagrał zbyt pasywnie i nie narzucił swojego stylu. Wykorzystał to Xu – pokazał ze swojej strony wielką radość z gry i dobrą grę.

Finał kobiet

Yang Xin – Magdalena Cichocka

Mecz był bardzo wyrównany i od początku budził zainteresowanie. Praktycznie cały mecz przebiegał na zasadzie agresywnej gry przy stole " Jadzi " przeciw rotacyjnej i mocnej grze " Cichej ". Yang Xin wygrywała już 3:2 i w szóstym secie ze stanu 7:2 dla Magdy doprowadziła do 9:8, ale nie udało jej się wygrać tego seta. Siódmy set to dobra gra Cichockiej, która dość niespodziewanie wygrała ten mecz i w efekcie cały turniej.

Turniej był bardzo ciekawy, a zawodnicy grali z pasją. Miejmy teraz nadzieję, że zostanie to docenione i szkolenie poprawi się, tak byśmy w niedalekiej przyszłości oglądali następców Lucjana Błaszczyka i śp. Andrzeja Grubby.