<

Jedynka, dwójka i trójka za burtą turnieju w Chorwacji!

3 najwyżej rozstawionych zawodników w turnieju singlowym Croatian Open pożegnało się z turniejem. W ósemce najlepszych jest 3 Europejczyków.

Image

Numer jeden turnieju i świata Wang Liqin przegrał z kolegą z reprezentacji Ma Longiem 1-4. Ma Lin – dwójka turnieju przegrała z innym Chińczykiem Hao Shuai 2-4, a trójka – Wang Hao takim samym stosunkiem przegrał z Wernerem Schlagerem. Przegrał również 6 na liście światowej Chen Qi, który uległ zawodnikowi z Hongkongu Ko Lai Chak’owi 2-4.

Po meczu Schlager powiedział: Od kilku tygodni gram dużo lepiej więc jestem zadowolony. Nie lubię grać z Wang Hao, gra on bardzo mocno forhendem i jest bardzo niebezpieczny, szczególnie gdy gra forhendem, ze strony bekhendowej. Odbierałem dzisiaj jego serwis dużo lepiej niż zazwyczaj, byłem bardzo skupiony na pierwszej piłce i starałem się grać agresywnie – to chyba było kluczem do zwycięstwa.

Zadowolenia nie krył również Samsonov po swoim zwycięstwie 4-0 nad Lee Jung Woo: Nie spodziewałem się, że tak łatwo uda mi się wygrać ten mecz. Ostatnim razem wygrałem po ciężkiej walce 4-2. Grało mi się jednak dobrze, lubię grać tutaj w Zagrzebiu, publiczność mnie zawsze wspiera, dobrze się gra.

Udało mi się również porozmawiać z Jakubem Kosowskim, którego poprosiłem o krótką analizę swojej przegranej gry z Leung Chu Yan: To bardzo dobry zawodnik, szkoda, że nie trafiłem na łatwiejszego rywala, może udało by mi się awansować do turnieju głównego. Przegrałem pierwszego seta, w drugim miałem 10-9 i ciągnąc top spin zahaczyłem rakietką o stół i rozdarłem okładzinę. Miałem oczywiście zapasową, ale nie nie była tak dobrze naklejona – miałem nowiutkie okładziny – i następne sety przegrałem do jednego i siedmiu. Szkoda, naprawdę nie grało mi się źle. Zapoznałem się z salą na zbliżające się MŚ, gra mi się tam dobrze, jestem zadowolony.