Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Konkurs – rozstrzygnięcie

W dniu 09.04.2017 rozpisaliśmy konkurs. Spójrzcie tutaj:

Mam pytanie… Konkurs.

Pytanie brzmiało:

Dlaczego serw jest tak ważny w tenisie stołowym?

Odpowiedzi mieliście Państwo pisać w formie komentarzy.

Podobały mi się wszystkie odpowiedzi, ale 2 są są zgodne z moją filozofią nauki i znaczeniem serwisu w tenisie stołowym.

Oto one w kolejności:

Barbara / 11.04.2017

Ponieważ jest jedynym uderzeniem na które nie ma wpływu przeciwnik , zależy w 100 % od podajacego a tym samym daje podstawę do planowania kolejnych akcji .
Pozdrawiam i ciekawa czekam na inne wypowiedzi


Piotr Chmielak / 11.04.2017

Jest to jedyne uderzenie na które przeciwnik nie ma wpływu


Pani Barbara ujęła to najlepiej, ale i Piotrek napisał o tym, co najważniejsze.

Pamiętaj:

Serw jest jedynym uderzeniem na które przeciwnik nie ma wpływu i to daje podstawę do planowania i przeprowadzenia przez Ciebie akcji, która celem jest zdobycie punktu.

Panię Barbarę proszę o kontakt na mail redakcyjny celem podania danych adresowych do wysyłki nagrody.

Redakcja

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

"k.p" / 3.05.2017

Panie Zbyszku, być może zacytowane tzw. definicje miały sens, jeszcze parę lat temu, jednak straciły one racje bytu w wyniku wyrównanego poziomu zawodników. Oczywiście gdy poziom zawodników jest rażąco inny to przytoczone odpowiedzi mają sens, ale też nie do końca.
Cytuję: „Ponieważ jest jedynym uderzeniem na które nie ma wpływu przeciwnik , zależy w 100 % od podającego a tym samym daje podstawę do planowania kolejnych akcji .”
Jest to nie prawda, gdyż to postawa przeciwnika ma decydujący wpływ na zagrany serwis, a przede wszystkim: jego ustawienie przy stole, sposób odbioru, czy też słaby pkt odbioru, pomijam takie rzeczy jak rodzaj stołu i piłki które też determinują wykonanie serwisu.
Świat pingponga ulega zmianie i jak ktoś ładnie napisał to odbiór jest determinantą zawiązania akcji, serwis jest w tej chwili tylko zwykłym otwarciem.

Z.S / 4.05.2017

Panie Krzysztofie różmimy się więc fundamentalnie. I świetnie, niech tak zostanie. W różnorodności siła, pole dyskusji i kreatywności.

"k.p" / 4.05.2017

panie Zbyszku, rozwój polega na przełamywanie tabu, w tym przypadku mamy tzw. tabu o 100% wpływie na swoje czyny. Jest to nieprawda, bo zawsze występują inne czynniki które maja wpływ na to co czynimy. Oczywiście w uproszczeniu, ba w wielkim uproszczeniu ma pan racje jak i pozostali dyskutanci. Gdyby miało to być tak proste jak wy to opisujecie to ts byłby prostym sportem, a tak nie jest. W szachach jest podobno 30 000 otwarć, a ile jest w ts, gdzie zmiennych jest dużo więcej? Jak zdefiniować serwis, czy tylko chodzi o podanie, czy całą sekwencję zagrań do tzw. trzeciego tempa, które powinno zamknąć serwis, a może jest inaczej. odpowiedź jest na tyle ważna, gdyż konsekwencją jest właściwa struktura treningowa. Jak mawiał mój stary znajomy, to nie problem zagrać super serw, a co mam zrobić jak przeciwnik odbierze i nie tak jakbym chciał???
pozdrawiam i miłego weekendu (na razie).

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku