Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Krzysztof Piwowarski pisze

Wina Chińczyka część 6 – „chamstwu w życiu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom”

Narodowy Program Rozwoju Tenisa Stołowego 18-33, czyli wszyscy mają to „głęboko w d..e” łącznie z innymi. Dlaczego tak sadzę, bo od czasu jego przyjęcia w marcu 2018, nic propagandowo się nie dzieje, no poza przyjęciem kasy z MSiT, bo przecież pecunia non olet.

Śremiężny NPRTS który jest de facto reklamą działalności FUNDAMENTÓW szermuje wielkimi liczbami co do liczby ośrodków, liczbą nowych trenerów, itd., ale nie mówi nic ile to będzie KOSZTOWAŁO w okresach, krótkoterminowych, średnioterminowych, ile to będzie KOSZTOWAŁO na jednostkę, czyli jakie koszty jednostkowe zostały przyjęte, co z płacami, najmem, wyposażeniem, itd.

Ba nie mówi się o know how organizacyjnym, cały ten NPRTS to hasła rzucone pod potrzeby „naiwnych urzędników lub w ……….. by otrzymać dotacje ze środków społecznych”.

Prominentny członek zarządu zarzuca mi „totalny krytycyzm” wszelkich poczynań PZTS, muszę powiedzieć, że to stwierdzenie to taki fake true, bo ani totalny, ani krytyczny, co najwyżej wskazuję, radzę, itp.

Ponieważ, brak informacji w sprawie NPRTS 18-33, postanowiłem zadać związkowi 15 pytań w tej sprawie, liczę na terminową odpowiedź, o to pytania zadane, jeżeli ktoś ma jeszcze inny pomysł na pytanie, oczekuję propozycji:

  1. Czy wśród obecnych członków organów PZTS tj. zarządu, komisji rewizyjnej są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, lub inną związaną z działalnością PZTS, w tym: sprzedaż, produkcja sprzętem sportowym, działają w zarządach klubów sportowych mogących prowadzić działalność gospodarczą szeroko rozumianą, posiadają akacje, udziały w spółkach kapitałowych, spółkach cywilnych, komandytowych, a także w podmiotach zależnych od PZTS, lub są pracownikami takich podmiotów.
  2. Czy i kiedy, i przez kogo został opracowany stan, raport o kondycji polskiego tenisa stołowego?
  3. Kto i kiedy zlecał ocenę systemu szkolenia w Polskim Związku Tenisa Stołowego w roku 2009, oraz gdzie powyższe opracowanie jest dostępne i opublikowane?
  4. Czy podstawa programowa w szkoleniu tenisa stołowego o którym mowa w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 03 2017 uzyskała akceptację zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego?
  5. Kiedy i na jakiej podstawie wyłoniono wykonawcę Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego w latach 2018 – 2033?
  6. Jakie koszty zostały poniesione na wykonanie opracowania Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego w latach 2018 – 2033?
  7. Kto stanowił zespół programowy Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego w latach 2018 – 2033 i w jaki sposób został ten zespół dobrany?
  8. Czy Narodowy Program Rozwoju Tenisa Stołowego w latach 2018 – 2033 został poddany niezależnej ocenie, recenzji przez uznane autorytety z zakresu: dydaktyki, organizacji i zarządzania, finansów w sporcie; jeżeli tak, to kto to był, jeżeli nie, to dlaczego zrezygnowano.
  9. Na stronach 20 i m21 w pkt. 5.1 Plan 16-letni milowe kroki rozwoju tenisa stołowego w Polsce w latach 2017-2032 przedstawiono plan rozwoju, proszę o przedstawienie kosztów realizacji tego planu w cenach roku 2018 (myślę, że taki plan kosztowy został przygotowany w trakcie opracowywania Narodowego Program Rozwoju Tenisa Stołowego 2018-2033) z podziałem właściwym dla planowanych okresów.
  10. Czy została sporządzona mapa rozmieszczenia planowanych ośrodków szkoleniowych, jeżeli tak to proszę o jej opublikowanie, przekazanie pytającemu?
  11. Czy planowane ośrodki szkolenia to nowe podmioty, czy też ośrodki oparte na istniejących podmiotach organizacyjnych, jeżeli tak to jakie kryteria decydowały o wyborze właśnie tych ośrodków?
  12. Narodowy Program Rozwoju Tenisa Stołowego 2018-2033 został oparty na FUNdamentach, którego twórcą jest pan Jerzy Grycan, czy to oznacza, że liderami wdrażania wspominanego programu są osoby które przeszły szkolenie w ramach FUNdamentów, lub uzyskały akceptację FUNdamentów?
  13. Kto będzie oceniał i weryfikował liderów wdrażania Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego 2018-2033?
  14. Czy model rozwoju oparty na FUNdamentach będzie i stanie się jedyną akceptowalną podstawą szkoleniową w polskim tenisie stołowym?
  15. Czy Narodowy Program Rozwoju Tenisa Stołowego 2018-2033 będzie poddany ocenie Walnego Zebrania Delegatów, szczególnie, że wpływa on na zmianę modelu zarządzania PZTS, oraz na strukturę organizacyjną związku.

Byłem na III GP Skrzatów w Mławie, przyglądając się niektórym młodym zawodniczkom i zawodnikom jestem pełen podziwu dla ich umiejętności, które nie wynikają z metodyki FUNdamentów, bardziej, mogę to powiedzieć, napisać, że zaprzeczają stwierdzeniom opisanym w NPRTS 18-33, ba obrażają co niektórych trenerów co od ich umiejętności.

Sam zaś muszę też bić się w pierś, bo zaprzecza to moim wcześniejszym twierdzeniem (nie dotyczy to wszystkich), oficjalnie stwierdzam, że polski trener szkolenia podstawowego potrafi, polskie dzieci potrafią, trzeba czasu, i spokoju, pomocy finansowej, organizacyjnej, motywacji i perspektywy i tu jest rola PZTS, czy jest wiarygodny w tym zakresie, nie wiem?

Chciałbym podziękować władzą PZTS za udział w pogrzebie pana Jana Targosińskiego, który niespodziewanie zmarł tuż przed swoimy 103 urodzinami.

Krzysztof Piwowarski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

T / 20.04.2018

47 Klubów które maja przystapic do nprts zostały wybrane przez zarząd kryteria wynikowe i od ilości licencji czyli dofinansowanie dostaną kluby które mają się dobrze. 20 dodatkowo przez partnera pzts. Informacja tajna proszę nikomu nie mówić.

Z.S / 22.04.2018

Tylko trzymać kciuki, aby to się udało nawet w 10%….
Mam też takie wrażenie, że zdecydowana większość założeń nie wytrzyma próby w konfrontacji z mentalnością, reaalnymi , a przede wszystkim finansami.
Ale obym się mylił.
I jeszcze jedno, by ten cały koncept dotyczył stricte tenisa stołowego jako dyscypliny, a nie całej otoczki filozoficzno-religijnej.

andrzej / 23.04.2018

Gdy czytam NPRTS 18-33 to czytam o utworzeniu 80 ośrodków szkolenia wstępnego, a nie po przekształceniu klubów w ośrodki, czyli przewał nad przewały. Czy te kluby maja obowiązek prowadzić program FUNdamentów 1, czy też swój autorski. I najwalniejsze, jak duże finansowanie, 100 zł/m-c, czy 10 000/m-c.
Cały ten program to owiana tajemnicą dystrybucja środków dla znajomych króliczka, itd.
A co z 20 ośrodkami szkolenia podstawowego, kto, i ile kasy otrzyma, czy to Bogoria, Białystok, i inne z superligii, będą beneficjentami?

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku