Gorący news

Prezentujemy Państu nowe produkty z serii Returnboard. Kliknij TUTAJ. Zapraszamy na zakupy do specjalnej rubryki w naszym sklepie: TUTAJ.

 

 

 

 

 

<

Krzysztof Piwowarski pisze

Cisza?!

Pytano mnie, dlaczego zamilkłem, odpowiedź nie jest prosta. Nikt mnie nie zastraszył czy zmusił do zamilknięcia, nie ma nikogo, kto by miał taką siłę i moc. Ale gdy zadowolony wchodziłem w drugie półrocze 18, coś mi zdegradowało samopoczucie do poziomu minus 2 i przez parę miesięcy nie chciało odpuścić. Dopiero na Gwiazdkę wycofało się, mam nadzieję – bezpowrotnie.

 

A teraz widzę, że…

Krajowe strony, stronki poświęcone tenisowi stołowemu, czy pingpongowi przypominają gazetki dla „barbie i kena”, nie obrażając ich z osobna i razem wziętych. Kreuje się obraz tenisa stołowego poprzez migawki hitowych zagrań i łatwo przeoczyć, że stanowią one co najwyżej 5%-10% wszystkich zagrań w secie.

Lista odznaczonych działaczy, zawodników, „zasłużonych” dla PZTS, to zastanawiam się jak można być w niektórych przypadkach „niecharakternym”, czy to odznaczany, czy odznaczający. Często zasługa polega na właściwej znajomości, bo zasług przecież nie ma. Gdy przez parę lat starałem się o odznakę zasłużonego dla pana Jana, to nie było dla niego obszaru, by te zasługi zabłysły, a przecież to on był żywym dowodem na to, że tenis stołowy, pingpong to samo zdrowie.

Nie kontynuowałem sprawy łamania prawa przez PZTS w regulaminach.  Jednak przesłane mi w tej sprawie tłumaczenie PZTS, że prawo im na to pozwala, uważam za kuriozum, dlatego teraz wrócę do sprawy. Tym bardziej, że są ofiary tej bezsensownej i bezprawnej dyskryminacji, a arogancja związku może się dla niego okazać bolesna i kosztowna.

NPRTS 18-32, ta wydmuszka intelektualna, zaczyna przypominać programy rozwoju sportu w niektórych dawnych krajach tzw. bloku wschodniego, gdzie sportowców hodowano, wychowywano!

Po bojach otrzymuję odpowiedzi na zadane parę lat temu pytania. Gdyby otrzymać odpowiedzi we właściwym czasie, to być może uniknięto by wsobnego sponsoringu.

Dalej oczekuję na wyjaśnienie statusu sędziego w PZTS, statusu przepisów tenisa stołowego (tej wersji, która została przetłumaczona), czy zostały one ratyfikowane przez … No właśnie, kto powinien to uprawomocnić??

Kiedyś się ze mnie śmiano, gdy wskazywałem, że mecze tenisa stołowego powinny trwać max. 3,5 godziny. Po cichu doprowadzono do tego, że mamy te 3,5 godziny. Teraz od dłuższego czasu postuluję, by nie ograniczać się do 3 GP, ale grać więcej takich turniejów. By, wzorem europejskiego współzawodnictwa drużynowego, wprowadzić minimum punktowe dla drużyny startującej w polskich rozgrywkach ligowych, na każdym poziomie rywalizacji, w ten sposób podnieść poziom rozgrywek drużynowych.

Innym mym pomysłem, jest powołanie 4 stref dla PIERWSZEJ ligi, dzięki temu powstało by mocne zaplecze dla superligi, a także prawdopodobnie mocna konkurencja.

Oczekuję, aż zarząd PZTS przedstawi raport o kondycji polskiego tenisa stołowego, a w szczególności o ilości młodego narybku, który przyszedł do tego sportu, a także, ile tej młodzieży pozostało po pierwszym roku, drugim czy trzecim. W całym tym rozgardiaszu nie widać oferty dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, co tenis stołowy oferuje dzieciom, no co …., o to jest pytanie?

Potrzebne są wyjaśnienia, dlaczego zmieniono trenera drużyny kobiecej, którego metody szkoleniowe zaczęły przynosić wyniki i sukcesy sportowe, a zmieniono go na osobę bez wyników sportowych!!! Jakie czynniki i osoby stały za tą zmianą?

 

BHP

Wielu trenerów i instruktorów tenisa stołowego zaniedbuje potrzebę treningu uzupełniającego, którym bez wątpienia jest trening siłowy. Dziś poruszymy sprawę bezpieczeństwa i stabilizacji kręgosłupa lędźwiowego. Kręgosłup to najbardziej narażony element anatomiczny na urazy i kontuzję, Tenis stołowy poprzez swoją specyfikę techniki gry, i w wyniku wieloletniego uprawniana tej dyscypliny sprzyja powstaniu trwałej deformacji kręgosłupa, w części lędźwiowej. Jest to bolesna zmiana, czasami doprowadzająca do trwałego uszkodzenia kręgów kręgosłupa i wymagających interwencji chirurgicznej oraz długotrwałej rehabilitacji. Nieleczona prowadzi do powtarzającej się rwy kulszowej, silnych bólów tej partii ciała.

Jednym ze sposobów zapobiegania tej dolegliwości jest wzmocnienie wewnętrznych mięśni brzucha, tzw. głębokich.

Ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha pozwolą aktywować partie mięśni odgrywające decydującą rolę w stabilizacji kręgosłupa lędźwiowego. Ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha mają na celu przede wszystkim wzmocnienie mięśni poprzecznych brzucha, które tworzą naturalny gorset dla organów wewnętrznych oraz stabilizują kręgosłup podczas wykonywania codziennych czynności. Jeśli mięśnie są w złej kondycji, odbija się to na całym aparacie ruchu, powoduje przeciążenia, a w konsekwencji ból. Ponadto, mięsień poprzeczny brzucha wpływa na ustawienie miednicy – gdy jest słaby, miednica pochyla się do przodu, pogłębia się lordoza lędźwiowa, a to sprawia, że brzuch zaczyna wystawać.

Regularne wykonywanie ćwiczeń na mięśnie głębokie jest więc nie tylko ważne dla zdrowia, ale pomaga też wysmuklić sylwetkę.

Poniżej linki do propozycji ćwiczeń na głębokie mięśnie, które należy wykonywać choć dwa razy w tygodniu, a na pewno wspomogą nie tylko w budowaniu eleganckiego brzucha u dziewczyn i chłopaków, ale pomogą zapobiec groźnym urazem kręgosłupa.

https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/brzuch/cwiczenia-na-miesnie-glebokie-brzucha-wideo-aa-EA2f-yfrr-HL1D.html

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,107103,23510381,trenuj-miesnie-glebokie-dla-plaskiego-brzucha-i-prostego-kregoslupa.html

wszystkiego najlepszego w tym nowym roku, oby się spełniły wasze marzenia i nadzieje!!!

Ps.

Panie Krzysztofie, póki sił i tchu starczy….

Zbyszek Stefański

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku