Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Krzysztof Piwowarski pisze

Cicer cum Caule

I jak tytuł wskazuje:

Ekologicznie:
UE odważnie walczy z plastikiem, już niedługo wejdzie zakaz używania talerzyków, słomek, kubków z tego materiału. Zaśmiecamy świat tym tanim obrzydlistwem, które zatruwa „nieodwracalnie” nasze środowisko i zbliża nas do zagłady.

Co to ma wspólnego z tenisem stołowym? Ma i to wiele, bo z czego są piłeczki do tenisa stołowego, jak nie z „plastiku”, niedobrego plastiku. Każdego dnia 1 000 000 zniszczonych piłeczek trafia bezpowrotnie do środowiska i go zatruwa.

Jestem w stanie wyobrazić sobie, że w walce z tym zagrożeniem wprowadzą w UE zakaz używania „plastikowych” piłeczek, co nieuchronnie spowoduje zmiany w tenisie stołowym, które zmienią obraz tego sportu, dokonają przetasowań w sferze dominacji.

Kiedy się to stanie? myślę, że w ciągu najbliższych 5 lat. Z czego byłyby nowe, nie wiem, może żelowe, może kauczuk, na pewno biodegradowalne.

Kolory okładzin; wracamy do XX wieku, oto ETTU dopuszcza wielorakiego koloru okładziny, już nie tylko czarne, czerwone, ale niebieskie, zielone, może tęczowe? Czy to coś zmieni w samej technice, prawdopodobnie nic, ale przy stole będzie weselej.

Ja w swej historii z tenisem stołowym grałem już kolorem: zielonym, niebieskim, jasno czerwonym (blisko pomarańczowego), przezroczystym (tak, tak – Yasaka 87/88), kawa z mlekiem. A Wy – jaki kolor graliście?

Były sobie igrzyska europejskie.

To były igrzyska klęski, szczególnie gdy można było uzyskać kwalifikacje olimpijskie. Tragedia i smutek, wysokie aspiracje, zero wyników.

Zarząd PZTS powinien podać się do dymisji, gdyż nie potrafił stworzyć modelu, systemu, który prowadziłby do sukcesu sportowego. Osiągnięto zaś sukces kolesiostwa, który daje wyniki, ale nie sportowe.

Środowisko ts.

Ponawiam pytanie – komu zależy w zarządzie PZTS na wprowadzaniu przepisów, które są bezprawne, niezgodne z normami prawnymi, nie tylko PL, ale także i UE. Kto na tym zarabia, bo i tak trzeba może postawić pytanie???

Zdrowie.

Co raz trafiam na powielane teksty, jak to pingpong wpływa pozytywnie na chorych z neurologicznymi chorobami mózgu. Od ponad 10 lat starałem się zainteresować władze PZTS tematem, jednakże ze strony związku było cicho, a ci, co starali mi się pomóc, napotykali ścianę milczenia. Dziwna sytuacja, to, co mogło pozytywnie promować dyscyplinę, było skutecznie przez ten związek skrywane.

Cały „świat” wie o pozytywnym wpływie pingponga na neurodegeneracyjne choroby mózgu. Pamiętam, że podczas wielkiej wystawy w 2011/2012 w National Museum of Natural History w NYC jednym z głównych bohaterów był stół do tenisa stołowego i opis zbawiennych, rehabilitacyjnych wpływów z odbijania piłeczki na dotkniętych chorobę Alzheimera.

Czy piszemy na Berdyczów, czy do sztambucha, wkrótce się przekonamy.

Krzysztof Piwowarski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku