Gorący news

Prezentujemy Państu nowe produkty z serii Returnboard. Kliknij TUTAJ. Zapraszamy na zakupy do specjalnej rubryki w naszym sklepie: TUTAJ.

 

 

 

 

 

<

Krzysztof Piwowarski pisze, cd

Short and shot III.

Czyli czy ktoś widział, czy ktoś słyszał!!!

W lipcu po ukazaniu się oficjalnego regulaminu rozgrywek na sezon 2018/2019 zadałem kilka pytań prosząc o ich interpretację. Jak się okazuje PZTS potrzebuje 2 miesiące by odpowiedzieć na postawione pytania? Dlaczego potrzeba aż tyle czasu, czyżby w chwili opracowywania poszczególnych punktów konstruktorzy regulaminu nie byli świadomi swego czynu?

Być może ktoś z czytelników time-out.pl będzie miał wiedzę dotyczącą poruszonych poniżej problemów.

  1. pkt. 4.6 regulaminu dzieli zawodników na tych EUTT i pozostałych, dzieląc ich i jednocześnie przyznaje im różne prawa do współzawodnictwa sportowego. Zarazem ten pkt. regulaminami dzieli też zawodników krajowych ze względu na klasę rozgrywek (pkt. 4.7 regulaminu). Proszę o wskazanie podstawy prawnej tej dyskryminacji i zastosowanego podziału.
  2. pkt. 4.4 proszę o wyjaśnienie, czy zgodnie z brzmieniem tego pkt. regulaminu, zawodnik, zawodniczka zagraniczna posiadająca licencję zawodniczą wystawioną przez PZTS może występować tylko we współzawodnictwem drużynowym.
  3. pkt. 9.1.1.2 i pozostałe wynikające ze wskazanego pkt. – proszę wskazać podstawę prawną wpływania na decyzje autonomicznych Wojewódzkich Wydziałów Rozgrywek.
  4. W rozdziale 3.5 Regulaminu rozgrywek dotyczącym Licencji okresowych zawodników wymienia się rodzaje licencji: EK, SM, L, IM, S, M, D, N. Rodzaj licencji nadaje określone uprawnienia zawodnikom, czy oznacza to, że zawodnik posiadający określającą licencję, może występować tylko w takim zakresie jakim określa licencja. Czy oznacza to, że zawodnik, zawodniczka posiadający licencję EK, SM nie może wystąpić w rozgrywkach gdzie obowiązują licencje np. S, M.
  5. w pkt. 3.5.1.5 mowa o licencji IM, jakie on ma odniesienie do pkt. 4.6 i 4.7 Regulaminu rozgrywek.
  6. W rozdziale 13 Sprawy sędziowskie, pominięto całkowicie 2 klasę rozgrywkową, czy PZTS specjalnie wyłączył tą klasę rozgrywkową ze swojej kontroli, jeżeli tak to, na jakiej podstawie, tym bardziej, że z innych rozdziałów regulaminu wynika, że PZTS sprawuje kontrolę nad 2 klasą rozgrywek.

Krzysztof Piwowarski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku