Gorący news

Promocja Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny 2020: tutaj

Sala wrze

<

Li Qian chce grać

źródo: www.pzts.pl

– Li Qian, która nie tak dawno miała kłopoty zdrowotne, bardzo chce grać w Drużynowych Mistrzostwach Europy zaplanowanych w dniach 13-17 września w hali Luksemburg-Kirchberg – mówi trener reprezentacji kobiet Michał Dziubański.

Do turnieju pozostał już tylko miesiąc, a przygotowania wkraczają w decydującą fazę. W Luksemburgu Polki będą bronić 5 miejsca, jakie zajęły podczas poprzednich DME w 2015 roku w rosyjskim Jekaterynburgu. W sezonie 2014 w Lizbonie było jeszcze lepiej, bowiem Biało-Czerwone zdobyły brązowy medal po półfinałowej porażce z Austriaczkami.

– Już wkrótce Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka zagrają w World Tourze w czeskim Ołomuńcu, a Natalia Bajor i Klaudia Kusińska wyjeżdżają na Uniwersjadę do Tajwanu. Li Qian jeszcze jest w Chinach, ale ze zdrowiem jest w porządku i bardzo chce grać w Luksemburgu. Rozmawiałem z jej trenerem klubowym z Tarnobrzega Zbyszkiem Nęckiem, przeprowadzone zostaną jeszcze dodatkowe badania na zgrupowania w Gdańsku, ale jesteśmy dobrej myśli – powiedział Michał Dziubański.

Podczas Mistrzostw Świata na przełomie maja i czerwca w Duesseldorfie Li Qian musiała poddać się operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. W trakcie zawodów poczuła silny ból, dlatego wycofała się z singla i debla.

W DME Polki zagrają z Francją, Rosją i Białorusią. – To bardzo wyrównana grupa, w której najwięcej zawodniczek na poziomie reprezentacyjnym ma Rosja, trenerzy mają z kogo wybierać. Pozostałe zespoły też mają swoje atuty. Na pewno czekają nas 3 trudne mecze, choć dziś skupiamy się zdecydowanie na pracy, a nie rozmyślamy już o przeciwniczkach – dodał trener.

Zgrupowanie kadry narodowej kobiet w Gdańsku zaplanowane jest w dniach 3-9 września, po powrocie z Czech i Tajwanu. Być może Polki potrenują wspólnie z silną drużyną Rumunii, która zgłosiła chęć przyjazdu na wspólny obóz.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku