<

Liga Pacyfiku

Johor. Eksperyment rozpoczęty: od dzisiaj rusza nowa Liga Pacyfiku (T2APAC) w Johor (Malezja). Wezmą w niej udział m.in Timo Boll i Dmitrij Ovtcharov. Pula pieniędzy do wygrania jak na tenis stołowy astronomiczna: 1750.000 tys. USD.

System T2APAC jest mieszany: zespół składa się z 3 mężczyzn i 3 kobiet i nazwany jest nazwiskiem kapitana zespołu.

Mamy np. zespół Rossi z Ovtcharovem jako numer 1 z kapitanem Kapitän Jörg Roßkopfem

W innym zespole Timo Boll jest zawodnikiem nr.1 razem z Michaelem Maze, a zespół nazywa się Maze itd.

Jak już można zobaczyć składy poszczególnych zespołów są naszpikowane byłymi i obecnymi gwiazdami światowego tenisa stołowego.

Zagrają m.in: Jun Mizutani, Jörgen Persson, Jiang Jialiang, Vladimir Samsonov, Ding Ning, Feng Tianwei , Cheng I-Ching,  Wu Yang i inni.

Składy wszystkich zespołów publikujemy poniżej.

Format spotkań jest absolutnym nowum.

Każde spotkanie trwa 24 minuty. Wygrywa ten zespół, który w tym czsie wygra większą liczbę setów. W razie stanu seta 10-10 gra się tylko do 11 punktu. Od 22 minuty następuje Kill Zone: każdy rozpoczęty set gramy do 5 punktów.

W celu zaoszczędzenia czasu i zachowania ciągłości gry losowanie kto z kim odbywa się tuż przed meczem.

Mecze będzie można obserwować za pomocą systemu Live stream na Facebooku i You Tube.

Finał rozgrywek zaplanowano na 7-9.12.2017.

Do tego czasu rozegranie zostanie 6 rund.