Gorący news

Promocja świąteczno-noworoczna: tutaj.

 

Jedna z atrakcyjnych ofert na www.ustefiego.pl

 

<

Mamy złoto

Li Qian Mistrzynią Europy.

Szczegóły niebawem.


źródło: www.pzts.pl

Li Qian została w hiszpańskim Alicante mistrzynią Europy! W finale singla reprezentantka Polski wygrała z Ukrainką Margarytą Pesocką 4:2 (8:11, 10:12, 11:6, 11:6, 11:2, 11:2). Brązowy medal zdobyła Katarzyna Grzybowska-Franc.

To największy sukces Li Qian w karierze. Siedem lat temu w Gdańsku wywalczyła brąz. W półfinale tegorocznej imprezy wyeliminowała Grzybowską-Franc, która również wypadła w turnieju lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

W pierwszej odsłonie niedzielnego finału Pesocka grała pewniej, natomiast w drugiej Li Qian miała kilka piłek setowych, ale sędziowie zdecydowali o zastosowaniu reguły gry na czas. To oznaczało, że do końca spotkania zawodniczki serwowały naprzemiennie i miały tylko 12 uderzeń, aby rozstrzygnąć wymianę na swoją korzyść, w przeciwnym razie punkt trafiał na konto rywalki.

Początkowo reprezentantka Polski nie mogła odnaleźć się w nowych warunkach i ostatecznie przegrała seta 10:12. Później jednak to Ukrainka straciła koncepcję gry i Li Qian punktowała ją celnymi atakami, doprowadzając do wyrównania.

Piątego i szóstego seta biało-czerwona wygrała oddając Ukraince w sumie zaledwie cztery punkty.

Wynik finału

Li Qian (Polska) – Margaryta Pesocka (Ukraina) 4:2 /8:11, 10:12, 11:6, 11:6, 11:2, 11:2/
Linki zaprzyjaźnione:
Sen Zbyszka Nęcka

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku