<

Marcel Błaszczyk i Karolina Hołda wygrali II Grand Prix Polski młodzików i młodziczek

Karolina Hołda (MKS Emdek Bydgoszcz) i Marcel Błaszczyk (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) triumfowali w II Grand Prix Polski młodzików i młodziczek w tenisie stołowym. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Brzegu Dolnym.

Rozgrywane w Brzegu Dolnym zawody przebiegały pod dyktando faworytów. W finale młodzików zmierzyli się dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy w turnieju – Dawid Jadam (PKS Kolping Jarosław) i Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka). Kilkanaście tygodni temu w otwierającym sezon turnieju w Wałbrzychu lepszy był tenisista stołowy z Jarosławia. Tym razem skuteczniejszy przy stole okazał się Marcel Błaszczyk, który wygrał swoje pierwsze w sezonie 2019/2020 Grand Prix Polski. Na najniższym stopniu podium zmagania na Dolnym Śląsku ukończyli Rafał Formela (MRKS Gdańsk) i Mateusz Sakowicz (KS Spójnia Warszawa).

Za niespodziankę w zmaganiach młodzików można uznać porażki w 1/8 finału rozstawionych z wysokimi numerami Franciszka Żygadło (KU AZS UE Wrocław, nr 3) i Tomasza Klaga (KS Gorce Nowy Targ, nr 4). Pierwszy w drugiej rundzie turnieju głównego uległ Fabianowi Sprzączakowi (GLKS Nadarzyn), a drugi na tym samym etapie został wyeliminowany przez Aleksa Pakułę (KTS Sieradz).

Najlepszą młodziczką II Grand Prix Polski w Brzegu Dolnym została Karolina Hołda (MKS Emdek Bydgoszcz). Turniejowa „dwójka” w starciu finałowym pokonała po pięciosetowym starciu półfinalistkę pierwszego turnieju w Wałbrzychu – Natalię Gaworską (KU AZS UE Wrocław) 3:2. Podium uzupełniły Zofia Śliwka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Julia Bartkiewicz (Chrobry Międzyzdroje).

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski młodzików i młodziczek zostanie rozegrany w dniach 6-8. marca 2020 roku w Sępólnie Krajeńskim. Mistrzostwa Polski do lat 13 zaplanowano na początku maja pzyszłego roku w Krośnie.