Gorący news

Promocja Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny 2020: tutaj

Sala wrze

<

ME newsy dzień drugi

źródło: www.pzts.pl


Mimo dwóch zmian w składzie, Polakom nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Luksemburgu. Biało-Czerwoni przegrali z Ukrainą 0:3 i nie mają już szans na medal.

Po porażce z Francją 1:3 trener Tomasz Krzeszewski pozostawił w składzie tylko Wandżiego, który pokonał aktualnego Mistrza Europy w singu Emmanuela Lebessona. Jakub Dyjas i Robert Floras tym razem nie zagrali, a ich miejsce zajęli Mistrz i Wicemistrz Polski Daniel Górak i Marek Badowski.

Niestety Polacy przegrali z Ukraińcami 0:3, mimo że Wang Zeng Yi prowadził 2:1 z Viktorem Yefimovem, a Marek Badowski z Yevhene Pryshchepą 2:0. Porażki doznał też Daniel Górak z Lei Kou.

Wyniki

Polska – Ukraina 0:3
Wang Zeng Yi – Viktor Yefimov 2:3 (8,-9,8,-6,-10)
Daniel Górak – Lei Kou 0:3 (-6,-7,-3)
Marek Badowski – Yevhen Pryshchepa 2:3 (10,10,-10,-11,-2)


Li Qian, Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc są w najlepszej „8” Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu. W ostatnim meczu grupowym Polki wygrały z Białorusią 3:0.

Po wygranej z Francją 3:0 i porażce z Rosją 1:3, dziś Biało-Czerwone pewnie pokonały reprezentację Białorusi. Świetnie zagrała Li Qian, która wręcz zdeklasowała swoją koleżankę klubową z KTS Tarnobrzeg Viktorię Pavlovich 3:0.

Natalia Partyka przegrywała z Nadezhdą Bogdanovą 0:2, a Katarzyna Grzybowska-Franc z Darią Trigolos 0:1, ale oba spotkania zakończyły się zwycięstwami Polek.

W fazie grupowej trener Michał Dziubański konsekwentnie stawiał na tę trójkę zawodniczek. W rezerwie są Klaudia Kusińska i Natalia Bajor.

Wyniki

Polska – Białoruś 3:0
Li Qian – Viktoria Pavlovich 3:0 (6,6,4)
Natalia Partyka – Nadezhda Bogdanova 3:2 (-11,-8,9,6,6)
Katarzyna Grzybowska-Franc – Daria Trigolos 3:1 (-8,5,7,9)

Linki zaprzyjaźnione:

ME w Luxemburgu

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku