<

ME newsy dzień pierwszy

Reprezentantki Polski znakomicie rozpoczęły start w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Luksemburgu. Na inaugurację pokonały Francję 3:0.

Od wygranej bez straty seta mecz z Trójkolorowymi zaczęła Natalia Partyka. Wynik podwyższyła Katarzyna Grzybowska-Franc, a kropkę nad i postawiła Li Qian.

W drugim dzisiejszym spotkaniu grupy D Polki zagrają o g. 19:00 z Rosją.

Z kolei męska drużyna Biało-Czerwonych spotka się w gr. D z Francją.

Wyniki

Polska – Francja 3:0
Natalia Partyka – Stephanie Loeuillette 3:0 (7,8,10)
Katarzyna Grzybowska-Franc – Laura Gasnier 3:2 (-9,5,-10,6,3)
Li Qian – Liu Judith 3:1 (8,-8,8,8)

Porażka w 1 meczu
Wang Zeng Yi pokonał Mistrza Europy w singlu Emmanuela Lebessona 3:1, ale niestety Polacy przegrali z Francją 1:3 na inaugurację Drużynowych ME w Luksemburgu.

Mecz rozpoczął się od porażki Jakuba Dyjasa z Simonem Gauzy 0:3. Do remisu doprowadził Wandżi, a następnie Robert Floras przegrał z Tristanem Flore 1:3. W swojej 2 grze Kuba Dyjas uległ Emmanuelowi Lebessonowi 2:3, chociaż prowadził 2:0 i wydawało się, że o końcowym rezultacie zadecyduje pojedynek z udziałem Wanga.

Jutro w meczach grupy D Biało-Czerwoni zagrają o 10:00 rano z Ukrainą i o 19:00 z Rumunią. W środę Ukraińcy pokonali Rumunów 3:1, a dwa punkty zdobył Lei Kou.

Wyniki

Polska – Francja 1:3
Jakub Dyjas – Simon Gauzy 0:3 (-8,-4,-10)
Wang Zeng Yi – Emmanuel Lebesson 3:1 (-6,9,8,7)
Robert Floras – Tristan Flore 1:3 (8,-4,-10,-5)
Jakub Dyjas – Emmanuel Lebesson 2:3 (6,9,-8,-8,-7)

Po zwycięstwie z Francją 3:0, w swoim drugim meczu Polki przegrały z Rosjankami 1:3 podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu.

Jedyny punkt zdobyła grająca na pozycji nr 3 Li Qian. Wygrała 3:0 z Yaną Noskovą, chociaż 2 sety były bardzo wyrównane i kończyły się na przewagi. Dwie gry przegrała Natalia Partyka, a jedną Katarzyna Grzybowska-Franc.

Jutro o awans do ćwierćfinału Polki zagrają z Białorusinkami. W dzisiejszych spotkaniach grupy D Białoruś przegrała z Rosją 1:3 i Francją 2:3. W każdym meczu wygrywała tylko Viktoria Pavlovich z KTS Tarnobrzeg, koleżanka klubowa Li Qian.

Polska – Białoruś (czwartek, godz. 16:00)