<

ME newsy dzień trzeci i czwarty

Polki nie zdobędą medalu podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu. W ćwierćfinale przegrały 0:3 z Niemkami, które są głównymi faworytkami turnieju. Biało-Czerwone grać będą o miejsca 5-8.

W półfinale Niemki zagrają z Holandią, a Polki jutro spotkają się z Austrią. Zespół Michała Dziubańskiego ma szansę na 5 miejsce, tak jak 2 lata temu na DME w Rosji.

Od g. 16:00 Polacy grają z Rosją o miejsca 9-16.

Wynik 1/4 finału

Niemcy – Polska 3:0
Han Ying – Li Qian 3:1 (7,-13,6,8)
Shan Xiaona – Katarzyna Grzybowska-Franc 3:0 (4,4,6)
Nina Mittelham – Natalia Partyka 3:1 (-9,10,4, 6)

Daniel Górak zdobył 2 punkty, Wandżi wygrał jedną grę, a Polacy odnieśli zwycięstwo ze Słowacją 3:2 w meczu o miejsca 9-16 podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu.

Po 3 grupowych porażkach, dziś Polacy rywalizowali ze Słowacją w składzie z Wang Yangiem, który w tym sezonie Superligi będzie występował w Dekorglassie Działdowo, a wcześniej świetnie spisywał się w Grudziądzu i Gdańsku.

Polacy świetnie rozpoczęli mecz, bowiem Wang Zeng Yi wygrał z Wang Yangiem, a Daniel Górak z Lubomirem Pistejem. Słowacy doprowadzili do remisu 2:2, bowiem Baj He pokonał Marka Badowskiego, a Lubomir Pistej zwyciężył po kapitalnej grze Wandżiego. Nasz zawodnik prowadził 2:0, a 3 kolejne sety przegrywał na przewagi.

W 5 spotkaniu Daniel Górak prowadził 2:0 z Wang Yangiem, a w 3 secie Słowak zgłosił kontuzję.

Jutro o miejsca 9-12 Polacy zagrają z Hiszpanią.

Wynik o miejsca 9-16

Polska – Słowacja 3:2
Wang Zeng Yi – Wang Yang 3:1 (7,5,-11,3)
Daniel Górak – Lubomir Pistej 3:2 (-7,-9,8,8,9)
Marek Badowski – Bai He 2:3 (-5,12,7,-7,-9)
Wang Zeng Yi – Lubomir Pistej 2:3 (9,9,-11,-10,-11)
Daniel Górak – Wang Yang 3:0 (3,9,2- kontuzja Wang Yang)

Grające bez Natalii Partyki i Li Qian reprezentantki Polski przegrały z Austrią 1:3 o miejsca 5-8 podczas Drużynowych Mistrzostw Europy. O 7 miejsce Polki zagrają z Portugalią.

W rankingu światowym dwie najlepsze Austriaczki są w pierwszej 50 – była Mistrzyni Europy Liu Jia jest 26, a Sofia Polcanova 44, tuż przed Li Qian. W dzisiejszym meczu Klaudia Kusińska (ITTF 155) przegrała 0:3 z Liu Jia, a Natalia Bajor (175) 0:3 z Sofią Polcanovą.
Katarzyna Grzybowska-Franc (91) przegrywała z Amelie Solja (126) 0:2, ale zdołała wygrać 3 sety i Polki pozostały w grze. Niestety Klaudia Kusińska doznała kontuzji w meczu z Sofią Polcanovą i oddała walkowerem 3 i 4 seta.
O g. 19:00 o miejsca 7-8 polskie zawodniczki zagrają z Portugalią, która przegrała z Węgrami 1:3.

Wynik o miejsca 5-8

Polska – Austria 1:3
Klaudia Kusińska – Liu Jia 0:3 (-5,-5,-3)
Natalia Bajor – Sofia Polcanova 0:3 (-7,-7,-6)
Katarzyna Grzybowska-Franc – Amelie Solja 3:2 (-9,-6,6,66)
Klaudia Kusińska – Sofia Polcanova 1:3 (8,-4, krecz Kusińskiej)