<

Mecz Niemcy-Polska

W pierwszej grze zmierzyli się Bartek Such i Christian Suess. Bartek wygrał pierwszego seta 11-9, przegrał drugiego do 6, trzeciego do 4. W czwartym secie Bartek prowadził już 9-5, przy 9-8 wziął czas. Przy 9-9 Bartek miał dwa serwy, przegrywał już 10-9 po tym jak nie trafił w piłkę, ale wspaniały beckhend dał mu punkt i remis 10-10. Dwie następne piłki były Bartka i mamy remis 2-2 w setach. Czytaj dalej…

Image VS Image

Piątego seta Bartek zaczął od 1-4, ale doprowadził do 4-4. Niestety w następnych piłkach przeważał Suess, który prowadził już 7-4, ale udało się Bartkowi dojść na 7-6, kiedy Niemiec poprosił o czas. Walka punkt za punkt i fantastyczna wymiana przy 10-8 dla Suessa, który ostatecznie wygrywa 11-8 i cały mecz 3-2.

Niemcy-Polska: 1-0

W następnym meczu spotkali się Dimitri Ovchtarov i Daniel Górak. Daniel zaczął fantastycznie, prowadził już 6-3, ale Niemiec nie poddał się i doprowadził do wyrównania 6-6. Był to okres słabszej gry Daniela, który przy 6-7 zepsuł serwis i tym samym Ovchtarov nabrał pewności siebie i wygrał tego seta do 6!
Drugiego seta lepiej zaczął Górak, ale nagle zrobiło się 5-3 dla Niemca, potem 8-4. Daniel poderwał się jeszcze do walki, dużo ryzykował i doszedł Ovchtarova na 8-9. To jednak wszystko na co stać było Daniela w tym secie i set zakończył się wygraną Niemca 11-8.
W trzecim secie grano punkt za punkt: 1-1, 2-2, 3-3, 4-4 i wtedy na 6-4 odskoczył Ovtcharov. Polak wziął czas, zdobył punkt, potem stracił i było 7-5 dla przeciwnika. Daniel dzielnie walczył, obronił 2 piłki meczowe, ale Niemiec był dziś lepszy. Wygrał trzeciego seta 11-9 i cały mecz 3-0.

Niemcy-Polska: 2-0

Następny mecz zagrają: zwycięzca Polish Open U21 Patryk Baum i Jakub Kosowski.
Pierwszy set Kosowski zaczął dobrze. Prowadził 5-3, ale za chwilę było już 5-5. Potem prowadził już nawet 9-5, niebezpiecznie zrobiło się jednak przy 9-9, ale Jakub zachował nerwy i wygrał seta 11-9.
Drugiego seta prowadził do początku Baum. Kosie udało się wyrównać na 8-8, ale następne dwie piłki wygrał Niemiec i Jakub musiał bronić 2 piłek setowych. Obronił, ale potem stracił szybko następne dwie i to Niemiec cieszył się z wygranego seta 12-10. W setach remis 1-1. Set trzeci to dominacja Patryka Bauma, który prowadził 4-1 i 5-2. Tego seta ciężko będzie wygrać. Baum prowadzi 9-4. Wygrana  Bauma  11-4.
Set czwarty. Bardzo dobra gra Jakuba, który odskoczył na 5-1, aby stracić tę przewagę przy 5-4. Czas dla Kosy. W bardzo dobrym momencie wzięty został czas. Kosa wygrywa tego seta 11-7. Remis 2-2. Decydujący set, może jeszcze Polacy nie przegrali tego meczu?
Kosa zaczął świetnie! Prowadzi 4-2. Teraz ma 6-3. Jest szansa. Baum wziął czas. Pomogło, już tylko 6-5 dla Polaka. JEST!! Kosowski wygrywa z Baumem 11-7 i cały mecz 3-2.

Polacy wciąż w grze.

Niemcy-Polska 2-1

Do stołu podeszli Christian Suess i Daniel Górak. Zaczyna Suess, od prowadzenie 5-3. Górnik dogania na 5-5, ale potem 4 piłki Suessa i 9-5. 11-9 dla Suessa. Szkoda.
Set drugi, pierwszy punkt dla Polaka. Daniel prowadzi 4-1. Oby tak dalej. 5-1, teraz to Daniel kontroluje grę. Chyba za wcześnie to napisałem, 7-6 dla Polaka. 7-7 i czas dla Góraka. Już 9-7 dla reprezentanta naszego kraju, 10-8, dwie piłki setowe. Niestety, Suess potrafił się wybronić. Jest 10-10. Pech!! 12-10 dla Niemca, szkoda, Daniel prowadził prawie całego seta, miał 2 piłki setowe. Teraz będzie mu ciężko ze stanu 0-2 wygrać kolejny 3 sety. Ale trzymajmy kciuki. Trzeci set. 2-2, Suess odskakuje na kilka punktów, prowadzi 7-3. Tego seta już nie przegra, ma 9-3. Daniel Górak przegrywa seta 11-5, a Polacy cały mecz 1-3.

Szkoda, zaczęło się nieźle: Bartek Such po dobrej grze minimalnie przegrał z Suessem, potem Daniel Górak gładko uległ Ovtcharovowi. Jakub Kosowski obudził nasze nadzieje swoim zwycięstwem nad wyżej notowanym Baumen, ale to był jedyny punkt Polski w tym meczu. Po wygranej Suessa nad Górakiem to Niemcy cieszą się ze zwycięstwa.

Niemcy-Polska 3-1

SÜSS Christian – SUCH Bartosz 3-2 (9-11, 11-6, 11-4, 10-12, 11-8)
OVTCHAROV Dimitrij – GÓRAK Daniel 3-0 (11-6, 11-8, 11-9)
BAUM Patrick – KOSOWSKI Jakub 2-3 (9-11, 12-10, 11-4, 7-11, 7-11)
SÜSS Christian – GÓRAK Daniel 3-0 (11-9, 12-10, 11-5)