Gorący news

Promocja Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny 2020: tutaj

Sala wrze

<

MEJiK: Kompletna Brzyska. Kadetki 7. w Europie!

…. trener kadry kadetek w publicznie podziękował za pracę trenerów klubowych. To jeszcze zbyt rzadkie, żeby tego nie podkreślać. Nie tylko w Polsce…
Trzeba mieć klasę i szacunek dla pracy innych. Brawo i szacunek!

źródło: www.pzts.pl

MEJiK: Kompletna Brzyska. Kadetki 7. w Europie!

Na koniec przygody z rywalizacją drużynową Mistrzostw Europy w Cluj-Napoca nasze kadetki pokonały Mołdawię 3:2 i zajęły 7. miejsce. Dwa punkty zdobyła Anna Brzyska z PKS-u Kolping Jarosław, a jedno oczko dodała Ilona Sztwiertnia (KS Bronowianka Kraków).

– Podczas ostatnich Mistrzostw Europy nasze kadetki wypadły słabo, były 22. Zajęły ostatnie miejsce w grupie, przegrały baraż o otrzymanie się w najlepszej „16” z Litwą 2:3. Mistrzostwa w Rumunii to już zupełnie inna historia. Przyznam, że tegoroczne rezultaty są dla mnie zaskakujące, bo nasze kadetki wystartowały z bardzo trudnej pozycji. Awans do najlepszej ósemki w Europie to ogromny sukces – przyznaje dyrektor sportowy PZTS, Stefan Dryszel.

Z Mołdawią kompletem punktów popisała się Anna Brzyska z PKS-u Kolping Jarosław. Najpierw pokonała Natalię Brinzę (15 rakietę w Europie), a później w decydującej grze odprawiła jej siostrę – Vitalinę (57). Ważne „oczko” dodała Ilona Sztwiertnia z krakowskiej Bronowianki, która w meczu nr 2 ograła, podobnie jak Brzyska, Vitalinę Brinzę.

– Siódme miejsce przed mistrzostwami brałbym w ciemno! To, że graliśmy o medal świadczy o dobrej i mądrej grze zawodniczek. Metodą „małych kroczków” dotarliśmy do ćwierćfinału. Istotne było to, że wszystkie zawodniczki znam bardzo dobrze, bo rywalizujemy ze sobą podczas turniejów ogólnopolskich. Dobrze przepracowaliśmy dwa obozy w Gdańsku i Cetniewie, dodam, że w doskonałych warunkach. Anna Brzyska ograła wiele wyżej rozstawionych od siebie zawodniczek.
W meczach o miejsca 5-8 zagrały jeszcze zawodniczki, które będą za rok kadetkami czyli Ilona Sztwiertnia i Brzyska. Wspomnę też mądrą grę Elżbiety Kwiatkowskiej w kluczowych momentach ważnego meczu z Węgrami.
Na koniec gratulacje należą się trenerom klubowym zawodniczek czyli Markowi Chrabąszczowi, Mateuszowi Czernikowi, Maciejowi Karmolińskiemu oraz Krzysztofowi Niemcowi – podsumował trener kadry, Marcin Jarkowski.

MOŁDAWIA – POLSKA 2:3

BRINZA Natalia – BRZYSKA Anna 1:3 /11:8, 9:11, 6:11, 4:11/
BRINZA Vitalina – SZTWIERTNIA Ilona 1:3 /5:11, 11:8, 5:11, 9:11/
BRINZA/BRINZA – KWIATKOWSKA/KRÓLIKOWSKA 3:2 /11:6, 11:4, 3:11, 7:11, 11:5/
BRINZA Natalia – SZTWIERTNIA Ilona 3:2 /11:6, 7:11, 11:13, 11:2, 11:7/
BRINZA Vitalina – BRZYSKA Anna 1:3 /6:11, 13:11, 10:12, 11:13/

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Szkoda / 20.07.2018

Czemu nic o juniorkach.Dziubek takie fajne rzeczy mówi.8 miejsce to przeciż sukces nie oszukujmy się z tymi ustawieniami to naprawdę fajny wynik.Dajmy coś mu powiedzieć bo facet wpadnie w kompleksy.

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku