Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Nasze życzenia i takie jeszcze coś tam…

Na początek składam Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, radosnych chwil w zaciszu domowym w otoczeniu rodziny i bliskich.

Niech Wam wszystkim Bóg darzy!

Nawet nie wiecie z jaką radością usiadłem dzisiaj do klawiatury komputera pisząc te słowa na ukochanym portalu.

Portalu, który przez ten ostatni rok specjalnie was nie rozpieszczał.

Złożyło się na to dużo przyczyn zależnych i niezależnych od nas.

Sprawy prywatne, zawodowe, pandemia spowodowały, że aktywność portalu była na niskim poziomie.

Nawet przez myśl mi przechodziło, żeby dać sobie spokój i może bardziej zaangażować się w media społecznościowe.

Jednak po przemyśleniach, że przecież możemy dalej działać i szerzyć wiedzę o tenisie stołowym wśród naszych rodaków.

Może to nie będzie tak częste i aktywne, ale będzie…

Poza tym jak widzę ile czasu,  środkó i energii kosztowała nas dotychczasowa aktywność to szkoda ot tak zlikwidować portal.

Dlatego jesteśmy, a właściwie jestem.

Koniec roku przynosi zawsze garść refleksji na tym minionym czasem ostatnich 12 miesięcy…

  • Pandemia, która powinna nauczyć nas pokory, społecznych, a nawet egzystencjalnych przemyśleń. Ja sam stwierdziłem, że – pomimo zafascynowania tenisem stołowym – to tylko jeden z wielu sportów, dziedzin ludzikiego życia, który interesuje tylko grupkę osób. I to, że np.brak upragnionych osiągnięć nie musi oznaczać końca świata. Co więcej pokora i brak oczekiwań wynikowych może właśnie spowodować ich wysyp. Przypomnę, że ten rok to dla mojej rodziny to dużo ważnych i pomyślnych wydarzeń w ludzkim tego pojęcia zdarzeniu. Drużynowe ME Faustyny, dwa finały WTT ITTF Contender, 6 miejsce na liście światowej ITTF-u U13, 3 miejsce na TOP 24 Zosi, zakwalifikowanie się obydwu córek na najbardziej prestiżowy turniej TOP 12, ponowne powołanie obydwóch Zosi i Faustyny do ścisłej kadry juniorek i kadetek Niemiec, przeprowadzka do pięknego miasta Leer w północnych Niemczech, założenie sklepu stacjonarnego w Niemczech, otwarcie nowych projektów, udana współpraca z Opolskim Związkiem Tenisa Stolowego, duże prawdopodobieństwo znalezienia sponsora tytularnego dla obydwu córek. Uff, można by tym obdzielić nie 1 rok, ale całą dziesiątkę.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku

  • Pamięć o zmarłych na koronawirusa. Wielu odeszło z pinpongowej braci. Wielu zapewno odeszło z rodzin naszych czytelników. I naszą rodzinę ten potworny wirus nie oszczędził. Ludzie nie dajcie się omamić i się szczepcie!
  • Współpraca z Opolskim Związkiem Tenisa Stolowego, która jest owocna dla obydwu stron. Punktem kulminacyjnym był Międzynarodowy Obóz Szkoleniowy 2021 w Brzegu Dolnym wraz z kadrą wojewódzką.

OZTS

  • Dwa finały Młodzieżowych MŚ w kategorii kadetów i juniorów. Jak wiecie przez dekady krytykowałem system szkolenia w Polsce. Do tej pory widzę dużo do zrobienia. Nie wyciągnięto też wielu wniosków z wcześniej stale popełnianych błędów. Ale, gdzie krytyka tam krytyka. A gdzie uznanie tam uznanie. Wyrazy szacunku za pracę dla wszystkich – rodziców, trenerów i samych zawodników – , ktorzy się przyczynili do tak wielkiego sukcesu polskiego tenisa stołowego.
  • Chińskie pojęcie znaczenie gry na obronę. Nie trzeba być Chińczykiem, by doceniać konieczność szkolenia obrońców i doskonalić umiejętność gry na obronę. Jak mi to opowiadał Lucek Błaszczyk: moją pierwszą poważną grę przeciwko obrońcy zagrałem z obrońcą na MŚ…Przekonał się też o tym boleśnie Jakub Dyjas, który został zdeklasowany przez Filusa na ostatnich MŚ. Szkoda, bo by napisał następną, piękną polską historię tenisa stołowego. Dlaczego o tym piszę. Otóż na ostatnich Młodzieżowych MŚ Chińczycy nie mając ze sobą włąsnego defensora wypożyczyli niemiecką defensorkę Sarę Rau do wspólnych treningów. Mnie to nie umknęło o czym pisze w zbyt humorystyczny jak na mój smak portal Niemieckiego Związku Tenisa Stołowego portal Niemieckiego Związku Tenisa Stołowego.

Sklep stacjonarny www.ustefiego.pl (TTS Stefanski).

  • Niedomówienia i manipulacje w książce Wiesława Pięty z okazji rocznicy powstania PZTS-u. Jeszcze się do tego odniosę w osobnym artykule.
  • Śmiesznie niska liczba startów polskich zawodników i zawodniczek w kategoriach młodzieżowych. To m.in przez to polska zawodniczka Wiktoria Wróbel tak wcześnie trafiła na Anet Kaufmann na ME juniorek i juniorów. To też jest m.in przyczyną tego, że potem w kategoriach seniorskich tak rzadko odnosimy sukcesy.
  • Odbrązowienie* Jurka Grycana, który choć jest dla mnie wielką postacią okazał się mało tolerancyjny na zdanie i opinie innych. Wbrew temu, co zawsze twierdził: konflikt jest źródłem postępu. Z szacunku do niego i dlatego portalu, który wielokrotnie Jurka wspierał, promował, a nawet bronił nie będę cytował niektórych jego wpisów. Jurku: może nie zawsze masz rację? I miej więcej szacunku dla opini innych.

        Linki zaprzyjaźnione: 

Quellbild anzeigen

Odbrązowienie* – wg. słownika PWN: dbrązowić — odbrązawiać «podważyć legendę otaczającą jakąś postać historyczną, jakiś fakt historyczny (w znaczeniu zawartym w niniejszym artykule chodzi o osobę żyjącą)

 

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku