<

Niegościnni Chińczycy

W chińskiej miejscowości Nanjing odbył się kolejny turniej z cyklu ITTF PRO TOUR.

Image

W Chinach niestety zabrakło najlepszych zawodników z Europy. Może boleć fakt, iż w najlepszej szesnastce turnieju panów znalazł się tylko jeden Europejczyk – Niemiec Bastian Steger.

Niemiec musiał stoczyć zacięty bój z Cheung Yukiem, z którym wygrał ostatnie spotkanie w Finale pucharu Niemiec. Swoje zwycięstwo skomentował:

Myślałem cały czas, że mogę przegrać i przegrałem pierwsze dwa sety. Ale walczyłem, co przyniosło mi zwycięstwo.

Dalsze rundy turnieju to miażdząca dominacja Chin. Aż 6 reprezentantów tego kraju znalazło się w najlepszej "ósemce". Wszystko przebiegało bez niespodzianek. Jedyne co może cieszyć to napływ młodych talentów. Chodzi mi tutaj o Juna Mizutaniego ,który przysporzył nie mało problemów mistrzowi świata – Wang Liqinowi.

To był pierwszy raz, kiedy grałem z Wangiem. Czułem, że gram dzisiaj bardzo dobrze. Liqin jest bardzo szybki i gra wiele bardzo mocnych topspinów. W szóstym secie zaczął grać jeszcze agresywniej i nie dawałem sobie rady z blokowaniem tych piłek.

W najlepzsej czwórce znaleźli się czterej reprezentanci Chin. W pierwszym półfinale Wang Liqin przegrał 3:4 z Wang Hao. Mistrz świata po przegranym meczu skomentował:

Na początku nie grałem zbyt dobrze, nie przemyślałem odpowiednio mojej taktyki. Podczas spotkania myślałem o zbyt wielu rzeczach, np.o zbyt mocnej klimatyzacji. Jednak myślę,że dobrze zyskać takie doświadczenie w tym rodzaju turnieju międzynarodowego.

Wang Hao także narzekał na wiatry w hali, jednak sam stwierdził :W takiej sytuacji trzeba dostosować się do otoczenia.

W drugim półfinale spotkali się Hao Shuai z Ma Linem. Po emocjonującym siódmym secie (14:12) zwyciężył Ma.

W finale praktycznie od początku grę kontorolował Ma Lin, który okazał się lepszy w konćowkach i w efekce zwyciężył 4:1.

Polacy w turnieju nie występowali, ale zobaczymy naszych dwóch reprezentantów w turniejach na Tajwanie i w Chinach, które odbędą sie w sierpniu.

WYNIKI FINAŁÓW

MEN’S SINGLES

Wang Hao – Ma Lin 1:4 (8:11,11:9,9:11,6:11,8:11)

WOMEN’S SINGLES

Guo Yue – Guo Yan 4:0 (11:7,11:6,11:5,14:12)

MEN’s DOBULES

Wang Liqin,Ma Lin – Chen Qi,Wang Hao 2:4 (10:12,11:13,11:6,8:11,11:6,7:11)

WOMEN’S DOUBLES

Ding Ning,Liu Shiwen – Guo Yue,Li Xiaoxia 3:4 (11:6,3:11,8:11,11:3,7:11,12:10,9:11)