<

Niewiele brakło

Turniej German Open nie jest udany dla Polaków. W turnieju singlowym nie ma już reprezentantów Polski.

Image

Najbliższy awansu do 3 rundy turnieju głównego był Lucjan Błaszczyk. Po zwycięstwie nad Nigeryjczykiem Toriolą w drugiej rundzie, Lucjan trafił na Niemca Torbena Wosika. Pomimo prowadzenia 2-1 w setach, a nawet 9-5 w piątym secie, nie udało się Błaszczykowi wygrać tego spotkania. Szkoda, 3 runda a może i więcej pozwoliłaby mu poczuć się pewniej przed zbliżającym się turniejem Polish Open w Warszawie.

W pierwszej rundzie odpadł Bartosz Such oraz Wang. Bartek trafił na zwycięzcę rozgrywanego przed tygodniem Pro Touru w Rosji, Hou Yingchao. Suszi przegrał w 5 setach. Hou w następnej kolejce gładko pokonał Ovtcharova, 4-0. Wang natomiast, po bardzo dramatycznym meczu, dopiero na przewagach w 7 secie, musiał uznać wyższość Szweda Hakanssona.

Aktualny mistrz Polski Jakub Kosowki przegrał awans do turnieju głównego ze swoim partnerem klubowym Japończykiem Kishikawą. Kishikawa sprawił natomiast niespodziankę, ogrywając w pierwszej rundzie Niemca Suessa, przegrał jednak w następnej rundzie z Matsushita.
Do innej, tym razem większej niespodzianki, doszło w meczu Baum – Crisan. Młody Niemiec ograł w 5 setach dużo wyżej notowanego od siebie Rumuna. Przegrał także Austriak Werner Schlager, który nie dał rady grającemu w Hiszpanii Chińczykowi Guo. Guo wygrał także następny mecz i w 3 rundzie zmierzy się z Trinko Keenem.

W turnieju pozostał jeszcze polski debel: Błaszczyk- Wang.