Gorący news

 Komunikat Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny lato (29.07 – 07.08.2021): tutaj 

Sala wrze

 

 

<

Odsłonięcie tablicy Andrzeja Grubby

źródło: www.pzts.pl

W 2018 roku obchodzimy 60-tą rocznicę urodzin Andrzeja Grubby olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski, Honorowego Obywatela Miasta Starogardu Gdańskiego tenisisty Andrzeja Grubby. Z tej okazji Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych tenisistów amatorów i wyczynowców na Turniej Tenisa Stołowego GRUBBA’60, który odbędzie się 20 maja 2018 r. na Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby w Starogardzie Gdańskim. Gośćmi specjalnymi będą Leszek Kucharski i Stefan Dryszel.

Dzięki Andrzejowi Grubbie Polacy pokochali tenis stołowy, cały kraj zaczął interesować się tym sportem. To dla niego na mecze przychodziły tak wielkie tłumy kibiców, że nie dla wszystkich wystarczało miejsca.

Można bez końca wymieniać sukcesy Grubby. Na mistrzostwach świata i Europy zdobył piętnaście medali. To on był jednym z pierwszych Europejczyków, który potrafił nawiązać walkę z Chińczykami, a nawet ich ogrywał.

Andrzej Grubba urodził się 14 maja 1958 w Brzeźnie Wielkim, swoją karierę zaczynał w klubie Neptun Starogard, w którym grał w latach 1972-1973.

CEL IMPREZY

1. Uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski, tenisisty Andrzeja Grubby.
2. Popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży miast i wsi naszego kraju w oparciu o wzór sportowca – Mistrza Andrzeja Grubby.
3. Uroczyste odsłonięcie postumentu Andrzeja Grubby

ORGANIZATOR:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim

 

TERMIN I MIEJSCE

20 maja 2018 r. Miejska Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim, ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1.
godz. 8.3o – 9.30 – zgłoszenia (kat. żak, młodzik, kadet)
godz. 9.45 – odprawa techniczna i losowanie gier wg zgłoszeń pisemnych w biurze turnieju z udziałem sędziów i organizatora.
godz. 10.00 – rozpoczęcie gier kat. Żak, młodzik, kadet
godz. 10.3o – 12.30 – zgłoszenia (kat. weteran)
godz. 12.45 – odprawa techniczna i losowanie gier wg zgłoszeń pisemnych w biurze turnieju z udziałem sędziów i organizatora.
godz. 13.00 – uroczyste otwarcie imprezy odsłonięcie tablicy Andrzeja Grubby
godz. 13.00 – wystawa Andrzej Grubba
godz. 14.00 – rozpoczęcie gier kat. weteran

 Linki zaprzyjaźnione:
Alfabet Zbyszka Stefańskiego: Andrzej Grubba

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku