Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Polsko-Niemieckie spotkania przy stole

W dniach 22-24 czerwca br Koszalin był areną Projektu: Polsko -Niemieckich spotkań przy stole, czyli Festiwalu Tenisa Stołowego Koszalin 2018.
Jest to największa impreza dla miłośników tenisa stołowego w województwie zachodniopomorskim i jedna z największych w Polsce.
Podczas dwudniowych sportowych zmagań przy 16 stołach w hali Zespołu Szkół nr 1 Koszalin  pojawiło się ponad 122 zawodniczek i zawodników.
Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). 
W piątek 22 czerwca o godz. 16.00 zostały rozegrane mecze towarzyskie w kategoriach dzieci, młodzieży, amatorów i zawodników ligowych Koszalin-Neubrandenburg oraz Berlin Tempelhof-Schöneberg.
W sobotę 23 czerwca zostały rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Koszalina pod honorowym patronatem Prezydenta Piotra Jedlińskiego.
Po ponad sześciogodzinnych zmaganiach  w kategorii 2006 i młodsi  triumfował Rafał Formela (Gdańsk) przed Kingą Tołstyko, Konradem Pyrą(Świdwin), Kamilem Chabowskim ( Bydgoszcz), Weroniką Bobek (Ustka) i Szymonem Dziewiórem (Resko), w zmaganiach młodzież roczników 2000-2005 zwyciężył Dawid Kosiński (Stepnica) przed Damianem Szczerbą (Świdwin), Mikołajem Olejnikiem (Gryfice), Bartoszem Blatkiewiczem (Stepnica), Dawidem Zelkiem (Świdwin)  i Magdalena Płotka (Luzino). Zawodnicy ligowi 1999-i starsi: Bartosz Dobrowolański ( Parchim), Frank Kasiske ( Berlin), Bartosz Jemilianowicz, Sebastian Jemilianowicz (obaj Wierzbięcin), Sławomir Januszewski (Chojnice) i Sebastian Musiał (Gdańsk). Amatorzy Open: Patryk Lewandowski (Szczecinek), Oskar Saładajczyk (Stepnica), Krzysztof Kwaśnicki (Koszalin), Wojciech Kuc (Resko), Krzysztof Iwan (Białogard) i Ryszard Szatkowski. 
Czołowe szóstki w każdej kategorii zostały uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami, a zawodnicy z miejsc 1-3 dodatkowo okazałymi pucharami.
Dla wszystkich uczestników projektu przewidziono ciepły posiłek, lody, ciasta, kawę i herbatę.
Każdy zawodnik z  kategorii dzieci otrzymał upominek.
Najmłodszym uczestnikiem Festiwalu został ośmioletni Igor Kilar z Koszalina, a najstarszym Wilfried Luttkus  z Neubrandeburga.
Zostali oni uhonorowani upominkami.   Jak nam powiedział Mariusz Matejek- Prezes KTS Koszalinianin Koszalin : Jestem dumny z faktu, że organizowana przez nasz Klub impreza cieszy się bardzo dobrą opinią wśród jej uczestników.
Przyjeżdżają na nią zawodnicy z różnych, często odległych regionów Polski, ale również z zagranicy. 
Z roku na rok rośnie w niej ich udział, co uświadcza mnie, osoby pomagające w przygotowaniach do Festiwalu i Zarząd Klubu, że wykonujemy dobrą pracę. 
Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu 2019.
Pozdrawiam serdecznie- Mariusz Matejek.
Linki zaprzyjaźnione:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku