<

Sensacja w Lidze Mistrzów!

Do ogromnej niespodzianki doszło w ćwierćfinałowym meczu Ligii Mistrzów pomiędzy TTF LIEBHERR Ochsenhausen i Royal Villette Charleroi. Faworyt do wygrania całej LM, belgijski klub z Charleroi przegrał w Niemczech 0-3!

Image

Ochsenhausen przy dopingu ponad 1200 kibiców pokonało Charleroi 3-0 oddając zaledwie 3 sety. W bardzo trudnej sytuacji są teraz czterokrotni triumfatorzy Ligii Mistrzów – Charleroi.

Pierwszy mecz zagrali – przeżywający ostatnio lekki kryzys Adrian Crisan i J-M Saive. Crisan wygrał minimalnie 3-2, broniąc wcześniej piłki meczowej. W drugiej partii Jens Lundquist pokonał Samsonova 3-0, pomimo, że w trzecim secie przegrywał już 2-9! Ostatni mecz zagrali Gerell i Smirnov. Wygrał Szwed 3-1 i tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

W innym meczu LM zespół Błaszczyka TTC Zugbrücke Grenzau podejmował SVS Niederösterreich. Klub z Grenzau przegrał 1-3, Błaszczyk zagrał dwie partie: z byłym mistrzem świata Schlagerem i rewelacyjnym obrońcą Hou. Polak po bardzo dobrej grze ze Schlagerem przegrał w pięciu setach, z chińskim obrońcą przegrał 1-3.

Jedyny punkt dla Grenzau zdobył Czech Pavelka, który pokonał innego obrońcę – Chen Weixinga 3-1.

Więcej o meczu za kilka dni, kiedy możliwe będzie udostępnienie naszym czytelnikom plików wideo z meczami tej partii.

Po meczu Werner Schlager powiedział: Zagrałem dzisiaj dobrze, może nawet bardzo dobrze. Lucjanowi zabrakło trochę szczęścia, nie trafił dwóch piłek z bekhendu przy stanie 7-5 dla siebie i to były bardzo ważne piłki. Jego forhend był jednak w tej grze znakomity i głównie to przysporzyło mi wielu trudności.