Gorący news

 Komunikat Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny lato (29.07 – 07.08.2021): tutaj 

Sala wrze

 

 

<

Sportowy weekend

W najbliższych dniach czeka nas wiele interesujących meczów. Już w piątek ostatnia kolejka grupowej fazy Ligii Mistrzów, w której występuje Odra Głoska oraz dwa kluby z polskimi zawodnikami. Oprócz tego odbędzie się trzecia runda pucharu ETTU, w której zespół Anny Janty-Lipińskiej – Homberger TS zmierzy się z KTS Tarnobrzeg. W niedzielę kolejka Bundesligii, a poza tym OTK seniorów.

Grenzau po ostatnim zwycięstwie nad zespołem z Mediolanu jest pewne zajęcia drugiego miejsca w grupie. Pierwsze miejsce mają zapewnione zawodnicy z Charleroi. Mecz pomiędzy Grenzau a Pieve Emanuele obfitował w wiele niesportowych zdarzeń: Sędzia zabierał mi punkty dosłownie za wszystko! – powiedział Lucjan Błaszczyk, którego zespół w przypadku porażki we Włoszech miałby znikome szanse na awans do dalszych gier- np. za odbijanie piłeczki przed serwem, odbiłem 4 razy, a sędzia, że wolno tylko dwa. Mój przeciwnik odbijał 7-9 razy i nie dostał nawet upomnienia. Chcieliśmy nawet zbojkotować mecz, nie chciałem w takich warunkach prowadzić dalszej gry, założyłem dres, ale po 10-cio minutowej przerwie sytuacja minimalnie się poprawiła. Na sali grała jakaś orkiestra, udało się ich uciszyć dopiero po pierwszej grze. Po meczu sędzia główny podszedł do mnie i przeprosił za swojego kolegę dodając, że opisze jego zachowanie w protokole sędziowskim.

Przed meczem z Charleroi Lucek też ma zmartwienie: Prawdopodobnie zagramy w… dwójkę. Cheung nadal gra w Azji, Fejert-Konnerth dalej jest kontuzjowany, a Chen Zhibin bierze antybiotyki. Będziemy jednak walczyć, nic innego nam nie pozostaje. Relację z tego meczu napiszemy w weekend. Być może uda nam się również poprowadzić Live Ticker z tego meczu, ale musimy najpierw zobaczyć jaka będzie sytuacja na hali.

Głoska spotka się u siebie z zespołem z Pragi. Jest to ostatni mecz Polaków tej edycji Ligii Mistrzów. Będzie to ciężki okres dla zawodników, gdyż w weekend rozgrywany jest także OTK seniorów. Ciekawi mnie dyspozycja Marcina Kusińskiego, który przez ostatnie tygodnie grał rewelacyjnie i na pewno będzie chciał to potwierdzić na OTK. Na OTK zagra także Jakub Kosowski, który walczy o punkty i jak najlepsze rozstawienia na MP.

W piątek KTS Tarnobrzeg będzie walczył o awans do najlepszej ósemki w pucharze ETTU. Tarnobrzeg zagra z Homberger TS, w której gra Anna Janta-Lipińska. Postaram się po meczach zadzwonić do trenerów lub zawodniczek i opublikować ich wypowiedzi.

W tym samym dniu mecz Ligii Mistrzów rozegra także klub Daniela Góraka – G.V. Hennebont z włoskim Pieve Emanuele.

W niedzielę zagra natomiast Borussia Duesseldorf, klub Bartka Sucha. Polak był ostatnio chory, ale powinien zagrać w tym meczu.

Jak widać czeka nas bardzo intensywny weekend tenisa stołowego.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku