Tornado ultra jest czopem krótkim, dostępnym w kolorze czarnym i czerwonym o podkładzie 1,5 mm oraz 2,0 mm. Powierzchnia czopów nie jest gładka, a główki ponacinane poziomo i pionowo.
Wrażenia z gry
Nie gram czopem, dlatego oprócz mnie testował tę okładzinę zawodnik, który na co dzień gra właśnie krótkim czopem. Testowaliśmy wersję czopa z podkładem 2.0 mm.
Gra pasywna: Podczas gry podcięciem, czop zachowuje się znakomicie. Nadanie piłce dużej rotacji nie jest żadnym problemem. Piłka miała mocną dolną rotację, porównywalną do okładzin gładkich z bardzo przyczepną powierzchnią. Podczas pasywnej gry blokiem okładzina zachowywała się już całkiem inaczej. Ten, kto spodziewał się, że blok tym czopem utrudni przeciwnikowi zagranie będzie zawiedziony. Blok Tornado ultra jest co prawda łatwy do wykonania, ale nie ma w tym bloku tak oczekiwanego po krótkich czopach niebezpieczeństwa. Piłka leci prosto, prawie bez żadnej rotacji. W tym elemencie można powiedzieć, że zachowuje się dokładnie tak, jak piłka zagrana gładką okładziną. Można tę okładzinę przyrównać do SpinPips firmy TSP, a jej przeciwnieństwem jest np. Speedy Soft firmy Tibhar, która posiada większy efekt „przeszkadzania”. Bardzo dobra do serwowania, podcięcia, ale bez większego efektu w grze blokiem.
Gra ofensywna : Tutaj dopiero widać siłę tej okładziny. Gra ofensywna sprawia przyjemność. Guma jest szybka, bardzo rotacyjna, ale zachowuje pomimo tego dużą kontrolę. Gra topspinem jest banalnie prosta, przyczepność czopów jest tak dobra, że nawet ja, który krótkim czopem nie grywam, mogłem bez problemów pociągnąć topspin z podciętej piłki. Zawodnik, który testował tę okładzinę porównywał ją do różnych chińskich czopów, które umożliwiają szybką, rotacyjną grę.
Podsumowanie : Dr. Neubauer Torpedo Ultra jest czopem bardzo szybkim, rotacyjnym, nadającym się znakomicie dla zawodników grających ofensywnie. Mniej przydatna jest za to graczom szukającym w krótkim czopie okładziny, z którą przeciwnik będzie miał problemy. Niewątpliwą zaletą jest bardzo dobra rotacja, zarówno przy serwisie, podcięciu jak i przy topspinie. Bardzo dobra kontrola ułatwia szybkie opanowanie nowej okładziny. Gdyby jeszcze efekt „przeszkadzający” był większy, byłaby to na pewno jedna z najlepszych okładzin tego typu na rynku. Dane wg. producenta (ze względu na subiektywność takich pomiarów oraz niemożność stworzenia „domowego” rzetelnego pomiaru posiłkuję się danymi producenta).
Szybkość – 102
Rotacja – 86
Kontrola – 72
Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej
Dodaj komentarz