Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Test okładziny Nimbus


Ze względu na duże zainteresowanie czytelników zaczynam serię testów okładzin gładkich z wbudowanym efektem świeżego kleju. Jako pierwszą prezentuję okładzinę firmy TIBHAR o nazwie NIMBUS.

Image

Nimbus jest odpowiedzią Tibhara na zakaz klejenia, który zbliża się wielkimi krokami.

Znam wiele osób grających na niezłym poziomie, które już dzisiaj zrezygnowały z klejenia i grają okładzinami z wbudowanym efketem świeżego kleju. W Tibharze ta cecha nazywa się SPI-Speedglue-Effect Inside: Zintegrowany Efekt Klejenia.

Do testów użyłem okładziny czerwonej o maksymalnej grubości podkładu.

Image


Pierwsze wrażenia: guma zapakowana jest hermetycznie, w opakowanie miłe dla oka.

Wrażenia z gry: Zaraz po naklejeniu przeżyłem rozczarowanie. Wiedziałem, że ta okładzina nie jest przeznaczona do świeżego klejenia, ale mimo wszystko spodziewałem się, że po naklejeniu będzie szybsza. W pierwszym dniu po świeżym naklejeniu na deskę, okładzina była średnio szybka, posiadała jednak dobrą kontrolę i jeszcze lepszą rotację. Na drugi dzień oraz w pierwszym tygodniu było już o wiele lepiej. Nimbusa miałem na jednej stronie deski, na drugiej stronie grałem inną okładziną, którą na każdy trening kleiłem. Chciałem w ten sposób porównać Nimbusa do tradycyjnych okładzin przystosowanych do świeżego kleju. W ciągu pierwszych 7 dni miałem wrażenie, że okładzina z dnia na dzień staje się szybsza. Nie wiem czy jest to udokumentowane, czy tylko miałem takie wrażenia. Mając jednak na stronie forhendowej okładzinę klejoną co trening mogłem bez problemu porównywać szybkość i cały czas wydawało mi się, że dopiero od ok 5 dnia od przyklejenia okładzina osiągnęła swoje normalne właściwości. Inaczej mówiąc, w pierwszym dniu po przyklejeniu nie byłbym w stanie zadowalająco trenować, w 5 dniu solidny trening nie był już dla mnie problemem.

Właściwości: Po kilku dniach od przyklejenia okładzina jest szybka. Charakterystyczny dźwięk, jaki towarzyszy okładzinie na świeżym kleju, nie występuje tutaj, ale usłyszymy inny dźwięk, który niewiele odbiega od tego na świeżym kleju. Okładzina jest bardzo elastyczna, jej twardość usytuować można pomiędzy okładziną miękką a twardą, bliżej jednak okładziny miękkiej. Jest bardzo rotacyjna, zapewnia też bardzo satysfakcjonujące czucie piłki. Do gry agresywnej, kombinacyjnej, powiązanej z grą rotacyjną nadaje się znakomicie. Nie wiem czy niewielka utrata szybkości ( bo choć naprawdę niewielka to jednak występuje) będzie miała znaczenie dla zawodników z czołówki światowego rankingu, kiedy wejdzie w życie zakaz klejenia.

Podsumowanie: Elastyczna, rotacyjna, z dobrą kontrolą i zadowalającą szybkością okładzina z efektem świeżego kleju. Jej szybkość jest dla mnie wystarczająca, ale tak długo jak można kleić, będę grał jednak okładziną przystosowaną do świeżego kleju. Po wprowadzeniu zakazu klejenia, wiem, że będę mógł grać np. tą okładziną, bez większego strachu o utratę szybkości.

Image

Jako następny test postaram się zrobić test okładziny z efektem wbudowanego kleju firmy Donic.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku