Gorący news

Nowy sklep www.ustefiego.pl już do Państwa dyspozycji!

Nowy sklep

<

Test okładziny Sunflex AF 50 Blue Edition Nanotec


Postanowiłem przetestować nieznaną większości polskich fanów tenisa stołowego okładzinę firmy Sunflex. Firma Sunflex z siedzibą w Hongkongu we współpracy z niemiecką firmą Schutt wypuszcza już drugą generację okładzin z efektem świeżego kleju. Testowana okładzina Sunflex AF 50 Blue Edition Nanotec jak i Sunflex AF 50 Red Edition Nanotec są jej przedstawicielkami.

Image

Poprzedniczkami w/w gumy były Sunflex Sun Control Nanotec i Sunflex Sun Power. Testowana okładzina jest połączeniem niemieckiej i azjatyckiej technologii. Łączy w sobie solidne, europejskie wykonanie i azjatyckie właściwości. Guma ma dobrą kontrolę, a jednocześnie wysokie wskaźniki szybkościowe. Jest to tym bardziej cenne, że piłce jest nadawana przy tym bardzo duża rotacja spowodowana m.in klejącą powierzchnią okładziny.

Okładzina pokazuje też swoje walory przy różnych serwach. Szczególnie przy serwach (stosowanych zamiennie) ciętych i pustych przeciwnik nie widzi często różnicy w rotacji nadawanej piłeczce. Spowodowane to jest tym, że piłeczka jest zawsze długo na okładzinie i dobry zawodnik może w ten sposób z powodzeniem stosować zamiennie różne rotacje.

Guma spisuje się też doskonale przy kombinacjach:

– atak rotacyjny – atak szybki

– atak rotacyjny – półwolej (np. tw – pb*)

– atak rotacyjny – smecz

Blok grany jest z dużą kontrolą, tak więc testowana guma może być założona na szybkie deski (typu off).

Wszystkiego dopełnia dobrze wyważony efekt klicku.

Okładzina jest uniwersalna, bo można nią skutecznie grać blisko stołu jak i w 2, 3 strefie.

Podsumowując stwierdzam, że okładzina w segmencie gum ofensywnych z wbudowanym efektem świeżego kleju nie ustępuje większości wyrobów innych firm, a w niektórych przypadkach wręcz je przewyższa. Okładzina jest dostępna w 2 standardowych kolorach: czarnym i czerwonym.

Grubość: 1.7, 2.0, 2.2

Tempo: 94 / 97 / 99, kontrola: 85 / 83 / 81, szybkość: 97, efekt katapulty: 95, stopień twardości: 43-45 

Inne szczegóły można zobaczyć tutaj

*tw – topspin wolny

pb – półwolej bekhend

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku