Gorący news

Zapraszamy do udziału w kolejnym Międzynarodowym Obozie Międzynarodowym Brzeg Dolny 2022.Wszystkie informacje: tutaj

Zdjęcie grupowe 2

 

 

<

Transferowe szaleństwo

Komentarz: zdecydowałem się na publikowanie ważniejszych newsów z polskiej Superligi z paru względow, ale o tym kiedyś. Zaznaczam jednak, że nie jestem fanem inwestowania w zagraniczne gwiazdy kosztem rodzimych zawodników.  A jak już prawie dekada pokazuje, że mimo milionów złotych zainwestowanych w graczy zagranicznych Polska nie wykreowała poza jednym przypadkiem żadnego gracza europejskiego formatu o światowym nawet nie wspominając. Dlatego szanowni prezesi i właściciele klubów Superligi jedna rada: więcej inwestycji w kształcenie, edukację, rodzime szkolenie i masowość tego pięknego sportu. A  wtedy ściąganie zagranicznych gwiazd niech będzie wisienką u tortu. Nie umniejsza to jednak faktu, że jako Polak jestem dumny, że Superliga staje się powoli jedną z nasilniejszych.

Zbigniew Stefański


źródło: www.superliga.com

Trwa transferowe szaleństwo w LOTTO Superlidze. Do największych zmian szykuje się w Unii AZS AWFiS Gdańska, z której odchodzą Wang Yang, Patryk Zatówka i Mattias Oversjo.

Kaii Konishi, to jedyny zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie umowy z wicemistrzem Polski z województwa pomorskiego. W nowym sezonie jego partnerami będą Mikhail Paikov z Rosji, wicemistrz Polski seniorów w singlu Marek Badowski oraz Marco Golla. Trener Piotr Szafranek w jednym z wywiadów wspomniał, że Unia AZS AWFiS rozgląda się jeszcze za solidnym graczem ze Starego Kontynentu.

Aktywni na rynku transferowym byli także działacze Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. „Świeżo upieczeni” mistrzowie kraju pozyskali Pavla Sirucka z Energi-Manekin Toruń, Michała Bańkosza z 1-ligowej Odry Głoski oraz Chuanxi Hana z Chin. Kontrakty przedłużyli Masaki Yoshida i Daniel Górak. Z zespołem rozstali się z kolei Panagiotis Gionis, Oh Sang Eun, Jeoung Youngsik, Gao Ning i Kazuhiro Chan.

Po trzech sezonach z Dekorglassu Działdowo odchodzi Patryk Chojnowski. Medalistę igrzysk paraolimpijskich w szeregach półfinalisty LOTTO Superligi zastąpi Paweł Fertikowski, który kilka dni temu wywalczył awans do najlepszej polskiej ligi tenisa stołowego wraz ze Spójnią Warszawa. Nowym zawodnikiem w klubie z Warmii i Mazur będzie także Wang Yang, który do zespołu Piotra Kołacińskiego przenosi się z Unii AZS AWFiS Gdańsk.

Tradycyjnie już do wymiany całego zespołu dojdzie w Kolpingu Frac Jarosław. Drużynę Kamila Dziukiewicza opuszczają Gustavo Tsuboi, Dmitrij Prokopcov i Jakub Kosowski. Działacze ekipy z Podkarpacia już poinformowali o zakontraktowaniu Patryka Zatówki i Chorwata Tomislava Pucara. Nazwisko trzeciego zawodnika narazie owiane jest tajemnicą.

Nowych graczy w okienku transferowym pozyskały także Dojlidy Białystok. Klub z Podlasia parafował umowy z Soumyajitem Ghoshem i Chińczykiem Zhou Yu (zbieżność nazwisk z byłym mistrzem Chin). Kontrakty na grę w ekipie z Białegostoku przedłużyli Wang Zeng Yi i Pavel Platonov, a z zespołem rozstają się Aliaksandr Khanin i Ho Kwan Kit.

Mateusz Przybył

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

"k.p" / 21.06.2017

Panie Zbyszku, powtórzę to po raz enty, dzięki polskiej superlidze jakość polskiego tenisa nie podnosi się, a można by rzec drastycznie spada. Sprowadzani zawodnicy nie reprezentują światowego poziomu, nie reprezentują nowoczesnego ts, to jest taki tenis stołowy dinozaurów, znamy wszyscy, nucimy, ale to nie ma nic wspólnego z nowoczesnym, współczesnym tenisem stołowym.
sztucznie pompowane zadowolenie, brak krytycznego spojrzenia na zjawisko superligi tenisa stołowego nie służy promocji dyscypliny, co najwyżej promowanie działaczy tych klubów i pozyskiwania funduszy z różnych źródeł finansowania w tym jak podejrzewam także z publicznych i samorządowych środków, a w tym przypadku posługiwanie się nadmuchiwanym zadowoleniem.

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku