Gorący news

Nowy sklep www.ustefiego.pl już do Państwa dyspozycji!

Nowy sklep

<

Tylko się cieszyć

źródło: www.pzts.pl

Dolnośląskie: Prawie 3 mln zł z budżetu na szkolenie sportowe młodzieży

Prawie 3 mln zł zostanie przeznaczonych na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży. Pieniądze trafią do 270 dolnośląskich klubów sportowych w ramach rządowego programu „Klub” – poinformował wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Hreniak na konferencji prasowej podkreślił, że zainteresowanie realizowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki trzecią edycją programu „Klub” jest coraz większe w regionie.

– W tym roku zakwalifikowano do programu 270 dolnośląskich klubów, prawie o sto więcej niż w poprzedniej edycji dostanie dofinansowanie na rozwój dziecięcych i młodzieżowych pasji. Gratuluję działaczom, ale przede wszystkim młodym sportowcom – powiedział wojewoda Paweł Hreniak.
Jak podano, dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł otrzyma 220 klubów jednosekcyjnych oraz 50 klubów wielosekcyjnych po 15 tys. zł. W sumie dla 270 dolnośląskich klubów przeznaczono ponad 2,9 mln zł.
W pierwszej edycja programu „Klub” w 2016 r. wsparto ponad 2,1 tys. klubów łączną kwotą 24 mln zł. W trzeciej edycji dla 3609 klubów przeznaczono ponad 40 mln zł z budżetu państwa.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

newse / 23.06.2018

ile z tych 3 00 000 to tenis stolowy, jezeli nie jest to 6 cyfrowa kwota to ten news to taki fake news

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku