Gorący news

<

World Cadet Challenge: Kubik z dwoma brązowymi medalami!

Maciej Kubik i Koreanka Byun Seoyoung zdobyli brązowe medale w rywalizacji par mieszanych turnieju ITTF World Cadet Challenge – nieoficjalnych mistrzostw świata kadetów w tenisie stołowym. Polak sięgnął po brąz także w grze podwójnej!

W japońskim mieście Tottori 15-letni Kubik (Olimpia-Unia Grudziądz), mistrz Europy kadetów w singlu i deblu, oraz jego koreańska partnerka przegrali w półfinale z Rumunem Iulianem Chiritą i Japonką Yukari Sugasawą 0:2 (10:12, 6:11).

Z kolei w półfinale debla, w parze z Francuzem Myshaalem Sabhim, poniósł porażkę z Japończykami Sorą Matsushimą i Yumą Tanigakim 1:3 (11:6, 7:11, 7:11, 8:11).
W singlu Kubik uplasował się na dziewiątej pozycji po tym, jak w decydującym o miejscach 9-10 meczu pokonał swojego deblowego partnera Sabhiego 3:1 (9:11, 11:9, 12:10, 11:9).
Wcześniej w barwach reprezentacji Europy Kubik zajął trzecie miejsce w turnieju drużynowym. Skład Europy tworzyli Kubik, Sabhi, Niemiec Mike Hollo i Belg Adrien Rassenfosse.