Gorący news

Zapisy na roboty. Więcej: tutaj

 

<

Zbigniew Stefański

Zbigniew Stefański jest związany z tenisem stołowym od bliski 35 lat.

 

Absolwent AWF w Gdańsku ze specjalnością tenis stołowy. Jest posiadaczem dyplomu trenera II klasy i dyplomu magistra wychowania fizycznego ( w Niemczech jest posiadaczem A Lizenz).

Zawodnik i trener AZS AWF Gdańsk w latach jego największej świetności.  

Na początku lat 90-tych jako trener I zespołu AZS AWF Gdańsk zdobył dwukrotnie wicemistrzostwo Polski w ligowej rywalizacji.

 

Jako zawodnik za swój największy sukces uważa zdobycie brązowego medalu w singla na MP juniorów w Zawierciu w 1984 roku.

 

Zawodnik Extraklasy i I ligi tenisa stołowego w Polsce.

 

Jako zawodnik w Niemczech grał w meczach od II Bundesligi w dół.

 

Członek kadry narodowej juniorów i rezerw kadry seniorów.

 

Jednak już w wieku 20 lat zdecydował się na zajęcie pracą trenerską w klubie AZS AWF Gdańsk.

 

Jako trener tego klubu zdobył na MP ok. 100 medali w różnych kategoriach wiekowych.

 

Po rozstaniu z tym klubem stworzył od podstaw klub UKS "Skoczek" w Sopocie, który istnieje do dziś. Za największy sukces tego okresu (1994-1998) uważa zdobycie (w warunkach urągających wszelkim standartom) przez Bogumiłę Hall i Małgosię Makowską brązowego medalu na DMP młodziczek, III miejsce Karoliny Słowik na OTK kadetek, IV miejsce Bogumiły Hall na turnieju Przeglądu Sportowego i V miejsce w DMP kadetek.

 

W latach 90-tych trener nowo wtedy powstałego ośrodka przygotowań olimpijskich w Gdańsku. Były trener kadry narodowej praktycznie wszystkich kategorii młodzieżowych w Polsce.

 

Dwukrotnie uczestniczył jako trener kadry narodowej w ME juniorów i kadetów (Grenada, Ljubliana). Za swój największy sukces tego okresu i całej swojej karierze uważa zdobycie przez Anię Januszyk złotego medalu ME (Grenada) w debla wraz z Petrą Fichtinger.

 

Pomógł też Ani Januszyk w przygotowaniach do MMP w Gdańsku, które zaowocowały brązowym medalem w singla.

 

Dwukrotnie był uczestnikiem – raz jako zawodnik, raz jako trener główny – Akademickich Mistrzostw Świata.

 

W swojej karierze miał zaszczyt i przyjemność pracować z takimi zawodnikami jak: Lucjan Błaszczyk, Piotr Szafranek, Tomasz Krzeszewski, Michał Dziubański, Ania Januszyk, Jarosław Tomicki  i z wieloma, wieloma innymi.

 

W 1998 roku wyjechał do Niemiec, gdzie z kontynuuje pracę trenerską.

 

Najpierw przez 8 lat pracował jako trener główny Post SV Muhlhausen i równocześnie jako trener główny najlepszego z podokręgów landu Turyngia.

 

Od 01.10.2007 prowadzi  w Niedersachsen własną szkołę tenisa stołowego.

Po 19 latach pracy w Niemczech ma w swoim dorobku ok.170 medali z mistrzostw województwa, Strefowych Mistrzostw Niemiec (m.in 4 złote medale) i Mistrzostw Niemiec.

 

Dwóch z jego zawodników zakwalifikowało się do minikadry (w kat. skrzatów)  Niemiec. Następni czekają w kolejce.

 

Ważniejsze osiągnięcia tego okresu to:

 

1. Awans I zespołu PSV Muhlhausen z IV ligi do II Bundesligi

 

2. Awans w roku II zespołu PSV Muhlhausen z VI ligi do III ligi niemieckiej złożonej z wychowanków klubu, bądź z zawodników trenujących we wspólnym systemie treningowym

 

3. Uczestnictwo 3 zawodników w prestiżowym turnieju TOP 16 Niemiec, gdzie gra 16 najlepszych zawodników tego kraju w danej kategorii wiekowej – najlepszy wynik to 7 miejsce w Niemczech

 

4. Uczestnictwo 3 zawodników w prestiżowym turnieju TOP 12, gdzie gra 12 najlepszych zawodników  tego kraju w danej kategorii wiekowej – najlepszy wynik to 7 miejsce w Niemczech

 

5. Wielokrotny udział jego zawodników w TOP 48 (najlepszy wynik to 5 miejsce w Niemczech), Drużynowych Mistrzostwach Niemiec (najlepszy wynik to 3 miejsce w Niemczech), Klubowych  Mistrzostwach Niemiec (najlepszy wynik to 7 miejsce), Szkolnych Mistrzostwach Niemiec (1 miejsce w Niemczech)

 

6. Dwa brązowe medale jego wychowanków w drużynowych mistrzostwach Niemiec

 

W Niemczech miał i ma okazję współpracować i uczyć się tenisowego abecadła od najlepszych trenerów pracujących w tym kraju. Z Polską utrzymuje żywe kontakty m.in organizując międzynarodowe obozy sportowe na terenie Polski, prowadząc portal internetowy www.time-out.pl, czy sprzedając produkty do tenisa stołowego za pomocą sklepu internetowego www.ustefiego.pl.

 

W swojej pracy stara się udowadniać, że tenis stołowy to wielka szkoła charakteru i droga do bycia lepszym człowiekiem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku