Gorący news

Zapraszamy na zakupy do sklepu stacjonarnego i internetowego www.ustefiego.pl

 

<

Zuzanna Wielgos i Mateusz Zalewski wygrali 3. Grand Prix Polski kadetek i kadetów

źródło: www.pzts.pl


Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) i Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra) wygrali 3. Grand Prix Polski kadetek i kadetów w tenisie stołowym. Turniej w niedzielę zakończył się w hali MOSiR w Jarosławiu.

Zawody w podkarpackim Jarosławiu były bardzo udane dla Wielgos, która w trzecim turnieju z cyklu Grand Prix rozstawiona była z numerem trzecim. W półfinale zawodniczka Politechniki Rzeszów pokonała liderkę europejskiego rankingu kadetek – Annę Brzyską (Kolping Jarosław) 3:0 (14:12, 14:12, 12:10), a w finale wygrała z z faworytką turnieju – Wiktorią Wróbel (MRKS Gdańsk) 3:0 (11:8, 12:10, 11:7). Zuzanna Wielgos w Jarosławiu rozegrała osiem pojedynków i wszystkie wygrała 3:0!

Rywalizację wśród kadetów zdominował rozstawiony z „jedynką” Mateusz Zalewski z ZKS-u Zielona Góra. Zawodnik klubu z Ziemi Lubuskiej w pojedynku finałowym pokonał Miłosza Sawczaka (Bronowianka Kraków) 3:1 (11:4, 5:11, 11:1, 11:7). Na najniższym stopniu podium start w 3. Grand Prix Polski w gronie chłopców zakończyli Dawid Michna (Lis Sierakowice) i Michał Gawlas (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom puchary i nagrody wręczali wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego ds. organizacyjnych Kamil Dziukiewicz, legenda tenisa stołowego w naszym kraju Leszek Kucharski oraz pracująca w Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego Katarzyna Kubas.

Przy okazji 3. Grand Prix Polski kadetów i kadetek doszło do miłej uroczystości. Ks. prałat Andrzej Surowiec otrzymał diamentowe podziękowania od prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Grzegorza Kielara za poświęcenie oraz nieocenione zaangażowanie w rozwój i promocję sportu na terenie miasta, powiatu i Polski.

Teraz przed najlepszymi kadetkami i kadetami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Kraśniku.

Rozgrywki

Kadetki
Kadeci
Kadetki – eliminacje
Kadeci – eliminacje

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku