Gorący news

Niebawem nowy sklep www.ustefiego.pl

<

ME Weteranów: Marcin Kusiński i Barbara Bromboszcz z medalami

źródło:www.pzts.pl

Marcin Kusiński zdobył srebrny medal w grze pojedynczej w kategorii powyżej 40 lat w rozgrywanych w szwedzkim Helsingborgu Mistrzostwach Europy Weteranów. Brąz w deblu wywalczyła Barbara Bromboszcz 65 plus.

W finale Marcin KUSIŃSKI przegrał ze Szwedem Magnusem MÅNSSONEM 1:3 (-4,8,-8,-8). Brązowe medale dla Ukraińca Viktora VASYLEVSKYIEGO i Szweda Mikaela MATTIASSONA, z którym w półfinale Polak wygrał 3:0 (5,9,6).

46-letni Marcin Kusiński w ostatnim sezonie bardzo dobrze grał w pierwszej lidze – jego zespół IKTS BROŃ Radom zajął 4 miejsce w grupie południowej, a były Mistrz Polski miał 24 wygrane i 10 porażek.

Drugi medal dla Polski zdobyła Barbara BROMBOSZCZ w deblu z Rosjanką Natalią LEZINĄ (pow. 65 lat). Dotarły do półfinału, w którym przegrały z późniejszymi srebrnymi medalistkami Niemką Irmą BARILLON i Szwedką Gittan RÅDBERG GUSTAVII 1:3 (-5,9,-2,-5). Złoto wywalczyły Niemki Marianne KERWAT i Ursula KRUEGER.

Turnieje pocieszenia wygrali Grażyna Rumińska (plus 65) i Janusz Żukowski (plus 60), a 2 miejsce zajął Adam Hnyda w deblu plus 75 z Anglikiem Dennisem Bromage.

Turniej w Skandynawii z udziałem ponad 2100 zawodniczek i zawodników, w tym 40-osobowa reprezentacja Polski (m.in. medalista MŚ i ME Leszek Kucharski), odbywał się w 4 konkurencjach – singlu kobiet i mężczyzn oraz deblu kobiet i mężczyzn. Medale wręczał m.in. prezydent ETTU Ronald Kramer.

Partner sprzętowy

 

Medaliści Mistrzostw Europy

Gra pojedyncza mężczyzn 40-49 lat
Złoty: Magnus MÅNSSON, SWE
Srebrny: Marcin KUSIŃSKI, POL
Brązowy: Viktor VASYLEVSKYI, UKR
Mikael MATTIASSON, SWE

Gra pojedyncza mężczyzn 50-59 lat
Złoty: Miroslav CECAVA, CZE
Srebrny: Yi DING, AUT
Brązowy: Carsten EGEHOLT, DEN
Franz KRAUS-GÜNTNER, AUT

Gra pojedyncza mężczyzn 60-64 lat
Złoty: Béla FRANK, HUN
Srebrny: Rein LINDMÄE, EST
Brązowy: Leonid SEGAL, UKR
Rolf EBERHARDT, GER

Gra pojedyncza mężczyzn 65-69 lat
Złoty: Claus PEDERSEN, DEN
Srebrny: Göran SKOGSBERG, SWE
Brązowy: Feliks KAPLAN, RUS
Franz-Josef Hürmann HÜRMANN, GER

Gra pojedyncza mężczyzn 70-74 lat
Złoty: Rudolf STEINER, GER
Srebrny: Nosratallah SAFAI, SWE
Brązowy: Niels RAMBERG, DEN
Wilfried LIECK, GER

Gra pojedyncza mężczyzn 75-79 lat
Złoty: Siegfried LEMKE, GER
Srebrny: Uwe WIENPRECHT, GER
Brązowy: Anatoly ZUBRIN, RUS
Horst LANGER, GER

Gra pojedyncza mężczyzn 80-84 lat
Złoty: Ramesh BHALLA, ENG
Srebrny: Kai MERIMAA, FIN
Brązowy: Peter Dr. STOLZENBURG, GER
József MAYER, HUN

Gra pojedyncza mężczyzn powyżej 85 lat
Złoty: Georg KARLSSON, SWE
Srebrny: Uno HEDIN, SWE
Brązowy: Geofrey BAX, ENG
Rolf GROß, GER

Gra podwójna mężczyzn 40-49 lat
Złoty: Uwe BERTRAM, GER
Viktor VASYLEVSKYI, UKR
Srebrny: Eric DURAND, FRA
Christian IBENFELDT, NOR
Brązowy: Andrei GRACHEV, RUS
Iliya TIMAN, ISR
Gábor DOHNÁL, HUN
József NYÍRŐ, HUN

Gra podwójna mężczyzn 50-59 lat
Złoty: Yury ILLARIONOV, RUS
Igor ROLDUGIN, RUS
Srebrny: Andreas FEJER-KONNERT, GER
Sandor VARGA, HUN
Brązowy: Guido HEHMANN, GER
Klaus HELLMANN, GER
Jonny ÅKESSON, SWE
Glenn DAVIDSSON, SWE

Gra podwójna mężczyzn 60-64 lat
Złoty: Jürgen HECHT, GER
Manfred NIESWAND, GER
Srebrny: Rein LINDMÄE, EST
Leonid SEGAL, UKR
Brązowy: Hannu SIHVO, FIN
Vladimir TUDVASEV, RUS
Martti AUTIO, FIN
Risto PITKÄNEN, FIN

Gra podwójna mężczyzn 65-69 lat
Złoty: Povilas Petras BAGUZIS, LTU
Feliks KAPLAN, RUS
Srebrny: Matti LAPPALAINEN, FIN
Jouko MANNI, FIN
Brązowy: Arvi GRAPENHED, SWE
Göran SKOGSBERG, SWE
Dieter JÜRGENS, GER
Gerd WERNER, GER

Gra podwójna mężczyzn 70-74 lat
Złoty: Milos MATEJICEK, CZE
Karel SEKANINA, CZE
Srebrny: Erling Børge NIELSEN, DEN
Niels RAMBERG, DEN
Brązowy: Roland STEPHAN, GER
René THEILLOUT, GER
Dietmar DIESING, GER
Rudolf STEINER, GER

Gra podwójna mężczyzn 75-79 lat
Złoty: LEMKE Siegfried, GER
Uwe WIENPRECHT, GER
Srebrny: Jan-Eric OLOFSSON, SWE
Bo TORINSSON, SWE
Brązowy: Peter KELB, GER
Josef MERK, GER
Helmut KRETZER, GER
Dieter LIPPELT, GER

Gra podwójna mężczyzn 80-84 lat
Złoty: Konrad STEINKÄMPER, GER
Peter Dr.STOLZENBURG, GER
Srebrny: Josef SEIDL, CZE
Horst HEDRICH, GER
Brązowy: Klaus KNOTH, GER
Hans-Hermann SCHUMANN, GER
Klaus KRÜGER, GER
Richard LUBER, GER

Gra podwójna mężczyzn powyżej 85 lat
Złoty: Lumir RUZHA, CZE
Rolf GROß, GER
Srebrny: Uno HEDIN, SWE
Georg KARLSSON, SWE
Brązowy: Heiner KOULA, GER
Friedrich RÖSSLER, GER
Claude DECRET, FRA
Henri YAHIEL, FRA

Gra pojedyncza kobiet 40-49 lat
Złoty: Cécile OZER, BEL
Srebrny: Libuse HORAKOVA CZE
Brązowy: Sanja CLEMENTS, ENG
Sylvie PLAISANT, FRA

Gra pojedyncza kobiet 50-59 lat
Złoty: Barbro WIKTORSSON, SWE
Srebrny: Yue Xia WANG FRIDÉN, SWE
Brązowy: Marta DAUBNEROVA, SVK
Maria VINTILA TIFACHI, ESP

Gra pojedyncza kobiet 60-64 lat
Złoty: Larisa ANDREEVA, RUS
Srebrny: Elle ÕUN, EST
Brązowy: Helga SPERKA, AUT
Françoise GUILLOTEAU, FRA

Gra pojedyncza kobiet 65-69 lat
Złoty: Gittan RÅDBERG GUSTAVII, SWE
Srebrny: Monika HUßMANN, GER
Brązowy: Penelope PERRY, ENG
Hildegard GEORGI, GER

Gra pojedyncza kobiet 70-74 lat
Złoty: Ursula KRUEGER, GER
Srebrny: Jutta BARON, GER
Brązowy: Mare KABRITS, EST
Gizella ZACHER, HUN

Gra pojedyncza kobiet 75-79 lat
Złoty: Margaret DIGNUM, ENG
Srebrny: Sally BAX, ENG
Brązowy: Carol JUDSON, ENG
Ingrid KÜHN, GER

Gra pojedyncza kobiet 80-84 lat
Złoty: Marianne BLASBERG, GER
Srebrny: Sigrid MATTHIAS, GER
Brązowy: Nicole PILLIERE, FRA
Betty BIRD, ENG

Gra pojedyncza kobiet powyżej 85 lat
Złoty: Eeva ERIKSSON, FIN
Srebrny: Martha WILLKE, GER
Brązowy: Inge BAUER, GER
Birte HAUTH, DEN

Gra podwójna kobiet 40-49 lat
Złoty: Magali CHARLIER, BEL
Cécile OZER, BEL
Srebrny: Elena CHUNIKHINA, RUS
Larisa LAVRUKHINA, RUS
Brązowy: Ingrid JACOBS, BEL
Anja VAN DEN BERGHE, BEL
Sylvia MESSER, GER
Ina JOZEPSONE, LAT

Gra podwójna kobiet 50-59 lat
Złoty: Ulrika HANSSON, SWE
Barbro WIKTORSSON, SWE
Srebrny: Maria VINTILA TIFACHI, ESP
Maria GAFTEA, ROU
Brązowy: Gerti DIETRICH, GER
Sabine HÄNERT, GER
Katarina ÅMARK, SWE
Lena JOHNSSON, SWE

Gra podwójna kobiet 60-64 lat
Złoty: Susanne PEDERSEN, DEN
Larisa ANDREEVA, RUS
Srebrny: Heike BORCHARDT, GER
Carmen Dr. PETRY, GER
Brązowy: Carol ECKERSLEY, ENG
Penelope PERRY, ENG
Eliane CHARBONNEAU, FRA
Françoise GUILLOTEAU, FRA

Gra podwójna kobiet 65-69 lat
Złoty: Marianne KERWAT, GER
Ursula KRUEGER, GER
Srebrny: Irma BARILLON, GER
Gittan RÅDBERG GUSTAVII, SWE
Brązowy: Teresa DEVANEY, IRL
Larisa ILINSKAIA, RUS
Barbara BROMBOSZCZ, POL
Natalia LEZINA, RUS

Gra podwójna kobiet 70-74 lat
Złoty: Mare KABRITS, EST
Marita NEIDERT, SWE
Srebrny: Emma KUROVA, RUS
Liudmila TRANKVILEVSKAYA, RUS
Brązowy: Jutta BARON, GER
Gudrun ENGEL, GER
Istvánné JÓNYER, HUN
Gizella ZACHER, HUN

Gra podwójna kobiet 75-79 lat
Złoty: Michèle DE SANTA BARBARA, FRA
Claudette TREINEN, FRA
Srebrny: Sally BAX, ENG
Carol JUDSON, ENG
Brązowy: Renate METGE, GER
Heidi WUNNER, GER
Karin NIEMEYER, GER
Hannelore STRECKER, GER

Gra podwójna kobiet 80-84 lat
Złoty: Betty BIRD, ENG
Jean WHITE, ENG
Srebrny: Marianne BLASBERG, GER
Erika BRÜGGEN, GER
Brązowy: Regina ISERN, GER
Erika ZIEGLER, GER
Irene HECQ, BEL
Nicole PILLIERE, FRA

Gra podwójna kobiet powyżej 85 lat
Złoty: Eeva ERIKSSON, FIN
Ragnhild LUNDBERG, SWE
Srebrny: Eliska KREJCOVA, CZE
Birte HAUTH, DEN
Brązowy: Inge BAUER, GER
Margit MIERSCH, GER

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku