Gorący news

Promocja Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Brzeg Dolny 2020: tutaj

Sala wrze

<

Brawo Polacy

Polscy tenisiści stołowi po raz drugi pokonali Czechów i zasłużenie awansowali do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni dziś wygrali w Białymstoku 3:0. Tydzień temu w miejscowości Klatovy Polacy zwyciężyli 3:2.

Punkty zdobyli – grający na co dzień w białostockim klubie Dojlidy Wang Zeng Yi oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy w singlu Jakub Dyjas i Robert Floras.

Po 25 latach reprezentacja wróciła do Białegostoku i pokazała się z bardzo dobrej strony. Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego przy wsparciu licznie zgromadzonej publiczności dość łatwo ograli Czechów. Goście na Podlasiu ugrali tylko 2 sety.

W porównaniu z 1 spotkaniem w składach obu drużyn były zmiany – w polskim zespole Daniela Góraka zastąpił Robert Floras, a w czeskiej zamiast Tomasa Polanskiego grał Tomas Konecny.

Do meczu zawodników 3S Polonii Bytom nie doszło (Robert Floras, Tomas Konecny) nie doszło, ale wielkich emocji nie zabrakło w ostatnim pojedynku właśnie z udziałem Roberta Florasa. Przegrał pierwszego seta z Dmitrijem Prokopcovem, ale wygrał dwa następne, w tym trzeciego na przewagi. W secie IV Polak miał 10:9, a potem sam bronił setbola przy 10:11. Wygrał trzy kolejne akcje i cały mecz 3:1.

Polskie tenisistki stołowe także awansowały do finałów DME, które jesienią odbędą się w Luksemburgu. Zespół Michała Dziubańskiego nie dał szans Hiszpanii i Szwajcarii w rundzie grupowej. Polacy zajęli 2 miejsce w swojej grupie, dlatego musieli grać w barażach.

Wyniki 2. meczu barażowego

Polska – Czechy 3:0
Wang Zeng Yi – Tomas Konecny 3:1 (-9,6,9,8)
Jakub Dyjas – Lubomir Jancarik 3:0 (9,10,5)
Robert Floras – Dmitrij Prokopcov 3:1 (-7,8,12,11)

patrz: www.pzts.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco

O nas

Portal www.time-out.pl powstał w głowie 2 osób Zbyszka Stefańskiego i Rafała Kurowskiego. Nie udało mi się ustalić dokładnej daty rozpoczęcia naszej działalności. ale po kolei....
Czytaj więcej

Na skróty

Facebook

Znajdź nas na Facebooku